• Європейські країни відкликали своїх послів із Ірану

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 1 грудня 2011 року
Слідом за британським посольством відкликали своїх послів Франція, Німеччина та Нідерланди ― на знак солідарності з Великобританією.

Питання про евакуацію співробітників дипломатичної місії розглядає також Італія, якщо уряд Ісламської Республіки не гарантує безпеку іноземним дипломатам у країні. Така цепна реакція пішла після того, як британське посольство піддалося нападу, повідомляє інтернет газета «Дні.ру».

«Враховуючи грубе порушення Віденської конвенції, що мала місце в іранській столиці при нападі на посольство Великобританії, керівництво Франції ухвалило рішення тимчасово відкликати свого посла з країни», ― заявив офіційний представник МЗС Франції Бернар Валеро.

Про подібне рішення оголосили також глави МЗС Німеччини та Нідерландів Гідо Вестервелле та Урі Розенталь, які відкликали з Ірану своїх повірених для подальших консультацій.

Тим часом офіційний представник іранського МЗС Рамін Мехманпараст спростував звинувачення Великобританії в нездатності Тегерана забезпечити безпеку іноземним дипломатам і назвав напад на британське посольство «стихійним і непередбаченим явищем».

Нагадаємо, 29 листопада радикально налаштована іранська молодь влаштувала акцію протесту перед будівлею посольства Великобританії в столиці Ірану. Слідом за цим пішла атака і погром приміщень дипмісії, розташованих у різних частинах міста. За відомостями західних ЗМІ, одна з будівель посольства була підпалена, з нього також зірвали прапор Сполученого Королівства і встановили стяг Ісламської Республіки. З іншого приміщення вандали викинули конфіденційні документи.
Підписатися:

Коментарі