• Великобританія вимагає закрити іранське посольство в Лондоні

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 1 грудня 2011 року
Міністр закордонних справ Великобританії поставив вимогу негайно згорнути іранське посольство в британській столиці і дав 48 годин на те, щоб всі іранські посли покинули країну.
Лондон уже евакуював всіх своїх дипломатів із Тегерана після нападу на посольство Великобританії та «нездатності забезпечити британським послам безпеку», про що було сказано в офіційній заяві МЗС країни.
У свою чергу, іранська влада назвала дії Сполученого Королівства «поспішними» і спростувала звинувачення в їхню сторону.
Офіційний представник МЗС Ірану Рамін Мехманпараст пояснив, що напад на британське посольство в Тегерані був «непередбачуваним» і «спонтанним», пише видання «MK.ru». «Іранська поліція вже почала розслідування обставин інциденту і покарає винуватців», ― сказав він.
Нагадаємо, штурм посольства Великобританії в Тегерані відбувся два дні тому. У той день натовп іранців закидав будівлі дипломатичної місії пляшками із запальною сумішшю і камінням, зірвав з посольства національний прапор Сполученого Королівства і поставив іранський.
Напередодні інциденту Тегеран також знизив рівень відносин із Лондоном до повіреного в справах і оголосив британського посла персоною нон-ґрата. Приводом до цього стали економічні санкції Казначейства Великобританії проти Ірану у зв'язку з підтримкою ядерної програми іранської влади.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...