• Суд засудив до розстрілу відповідачів справи про теракт у мінському метро

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 30 листопада 2011 року
Верховний суд Білорусії сьогодні виніс вищу міру покарання двом обвинувачуваним у справі про теракт у мінському метрополітені. Дмитро Коновалов і Владислав Ковальов засуджені до розстрілу.
Дмитра Коновалова звинуватили в більш ніж 30 терактах на території Білорусі, зокрема 11 квітня 2011 року ― на станції метро «Жовтнева» у Мінську.
Другому відповідачу Владиславу Ковальову пред'явили звинувачення по 10 пунктам. В основному за співучасть у злочинах. Основну ж провину на нього поклали за те, що він не доніс на Коновалова, який готував теракт. «Ковальов багато років знав про це і не повідомляв в правоохоронні органи. Що стосується теракту в метро, то його допомога там уже носила цілеспрямований характер», ― підкреслив суддя Олександр Федорцев, повідомляють Білоруські новини «БЕЛТА». 
За його словами, суд виніс виняткову міру покарання після вивчення матеріалів справи, дійшовши висновку, що Коновалов і Ковальов представляють «рідкісну небезпеку для суспільства». «Вирок Верховного суду остаточний і оскарженню не підлягає», ― підкреслив присяжний.
Як стверджує комплексна експертиза, Коновалов не страждав розладом психіки чи слабоумством. У момент підготовки вибуху в метро він перебував при здоровому розумі. І вже той факт, що молодий чоловік здійснював теракт в стані алкогольного сп'яніння, тільки обтяжує ці обставини, заявив суддя.
У свою чергу адвокат Ковальова зажадав виправдати не тільки свого підзахисного, а й Коновалова у зв'язку з не доведеністю вини обох у скоєнні теракту, передає «Інтер-Сміт». 
За два дні до винесення завершального вироку до президента Білорусії звернулася мати Ковальова. Вона просила врятувати її сина від розстрілу. «Суд два місяці намагався з'ясувати картину злочину. Проте ні спостерігачів, ні потерпілих не переконали доводи слідства, а також те, що злочин розкритий», ― цитує «Інтер-Сміт» її заяву на прес-конференції.
Нагадаємо, Дмитро Коновалов і Владислав Ковальов були затримані за підозрою в організації вибуху в мінському метро «Жовтнева», який стався 11 квітня 2011 року. В результаті теракту загинули 15 людей, більше 200 були госпіталізовані. Співробітники спецслужб затримали підозрюваних вже на наступний день.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...