• Партія «Єдина Росія» отримала найбільшу кількість голосів на виборах до Держдуми

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 5 грудня 2011 року
Політична Партія «Єдина Росія» лідирує на виборах VI скликання з великим відривом. На відміну від попередніх скликань, шостий склад Держдуми обирається не на чотири роки, а на п'ять.

За попередніми підсумками голосування виборчих комісій, «Єдина Росія» набрала найбільшу кількість голосів ― 49,42%. Комуністична партія Російської Федерації (КПРФ) ― 19,19% голосів, «Справедлива Росія» ― 13,22%, Ліберально-демократична партія Росії (ЛДПР) ― 11,66%, «Яблуко», «Патріоти Росії» і «Праве діло» ― 3,38%, 0,97 і 0,59% голосів відповідно, інформує ЦВК РФ. Поки оброблено 95,7% бюлетенів.

Як повідомляє РІА новини, експерти не здивувалися підсумками виборів у Держдуму і всі в один голос вважають, що тепер «жити стане цікавіше»: збільшиться політична конкуренція, Дума буде більш динамічною і плюралістичною. Єдиною несподіванкою для політологів стали високі результати опозиційної партії «Справедлива Росія».

«Хоча половина росіян підтримали „Єдину Росію“, але ми бачимо, що конкуренція значно посилиться», ― зазначив експерт Сергій Марков.

«Було отримано кілька серйозних „дзвіночків“, які дали зрозуміти, що в найближчі роки міцні конкуренти не дозволять „Єдиній Росії“ розслабитися», ― заявив член Ради з культури та мистецтва при Президентові РФ Роман Ємельянов. Цю ж думку розділили і президент Центру соціально-політичних досліджень «Аспект» Георгій Федоров, а також голова Загальноросійської організації «Людина і закон» Владислав Гриб.

«Майбутня Держдума передбачає більшу плюралістичність, ніж нині, так що в опозиції немає особливих приводів дорікати партію влади в нечесній грі та мати претензії голосуванням», ― вважає президент Інституту національної стратегії Михайло Ремізов.

Експерти також поділяють думку, що за деякими темами домовлятися Думі доведеться, однак правлячої коаліції в новому парламенті не буде.

«Коаліції будуть ситуативними. Не думаю, що в новому парламенті буде щось на кшталт правлячої коаліції », — зазначив Ремізов. За його словами, правлячі коаліції характерні для парламентських республік, Росія ж може обійтися і без них.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...