ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Названі країни, куди українцям варто поїхати на заробітки

Велика Епоха
На сьогоднішній день країни, де найохочіше приймають українських співгромадян, — це Росія і Польща.

Фото: ABBAS MOMANI/AFP/Getty Images
Фото: ABBAS MOMANI/AFP/Getty Images
Про це повідомляють ФІНАНСИ bigmir) net з посиланням на Тимура Душко, редактора міграційного видання «Дорожня карта», яке консультує українців з питань виїзду за кордон на заробітки. Експерт розповів, у які країни варто їхати трудовим мігрантам.

Якщо раніше в Росії до нелегальних українських заробітчанах вживалися жорсткі заходи, включаючи депортацію, то зараз тутешня політика змінилася, пише видання.

Зараз у РФ діє програма з адаптації українців на російській землі. Згідно з середньостатистичним показником, москвичі заробляють близько $1318,5 на місяць, що майже в 3 рази перевищує доходи киян.

Джерело зазначає, що російська влада зацікавлена не тільки в сезонних мігрантах, але і в нових громадянах. Роботу простіше тут знайти інженерам і простим робочим. Мігранту, що приймає російське громадянство, на адаптацію виділяються гроші, а в деяких областях навіть житло, якщо це не в Москві чи Санкт-Петербурзі. Відмова становить не більше 2%.

Друга за рейтингом країна, що бажає прийняти українців — це Польща, де є проблема відтоку власних громадян. Тому поляки прагнуть заповнити цей сегмент приїжджими з інших країн. Тут є попит на сільгоспробітників і фахівців, які знаються на комп'ютерах, комп'ютерних технологіях і софті (айтішників, як їх ще називають).

Також охоче відкривають двері для українців Болгарія, Канада і Туреччина. У Квебеку потрібні робочі руки, а в Туреччині — обслуговуючий персонал у курортній сфері.

А ось у Європі українцям останнім часом живеться несолодко. Через кризу заробітки впали в Італії, Іспанії та Португалії. У Чехії також стало складніше, оскільки ринок тут заповнений і кількість депортованих українських громадян з цієї країни також збільшилася.