• У Полтавській області почали продаж новорічних ялинок з чіпами

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 12 грудня 2011 року
До новорічних свят на Полтавщині з 10 грудня почали реалізовувати сосни та ялини з використанням австрійського пристрою електронного обліку деревини.
Полтавська область ― одна з перших в Україні, де почали продавати хвойні дерева з чіпами. Про це повідомили Українські новини  з посиланням на головного спеціаліста сектору лісового господарства Полтавського облуправління лісового та мисливського господарства Андрія Степанюка.
За словами головного лісничого, чип міцно кріпиться до дерева, і зняти його без пошкодження неможливо.
За розпорядженням місцевого лісового господарства в області організовані спецбригади для відстеження незаконно зрубаних дерев. До рейдів залучені співробітники МВС і Держуправління екології. Інформацію з датчиків вони зчитують за допомогою кишенькового комп'ютера.
За незаконно зрубану ялинку порушники муситимуть заплатити штраф 274 гривні, а також відшкодувати збитки лісовому господарству на суму до 1753 гривень, залежно від розміру дерева.
У цьому році Полтавське облуправління лісового та мисливського господарства планує реалізувати до Нового року понад 80 тисяч «лісових красунь», які вирощувалися на 29 га площі. Ціни на сосни та ялини варіюються від 30 до 90 гривень за одиницю. Вмонтовані чіпи не впливають на вартість дерев, оскільки їхня ціна всього лише 1,34 гривні за штуку.
В електронному датчику міститься не лише інформація про походження хвойного дерева, але і його сорт та якість. Чіпи виготовляються в Австрії і їх неможливо підробити, повідомляє джерело.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...