ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чорнобильці голодують під стінами уряду, всупереч забороні

Велика Епоха
Близько 20 чорнобильців із різних регіонів країни і далі голодують під стінами уряду в Києві, вимагаючи від влади виплати своїх законних пенсій, незважаючи на винесене вчорашнім вечором рішення суду, яке забороняє проведення масових акцій у місті.

Чорнобильці з різних регіонів України проводять безстрокову голодовку в Маріїнському парку напроти Кабінету міністрів України 1 грудня 2011 року. Фото: Володимир Бородін/The Epoch Times Україна
Чорнобильці з різних регіонів України проводять безстрокову голодовку в Маріїнському парку напроти Кабінету міністрів України 1 грудня 2011 року. Фото: Володимир Бородін/The Epoch Times Україна
За словами чорнобильців, недавня загибель 69-річного голови Родинської міської організації ветеранів Геннадія Конопльова в Донецьку під час демонтажу наметового табору співробітниками МНС, а також бажання зустрітися з представниками влади привело їх до Києва.

Голодуючі також незадоволені тим, що влада не хоче вести з ними діалог і ігнорує їх, незважаючи на те, що вчора під час масової акції біля стін Кабінету міністрів чорнобильці передали резолюцію прем'єр-міністру Миколі Азарову.

У свою чергу, уряд повідомив, що постанова, яка визначає порядок нарахування пенсій чорнобильцям, вступила в силу в середу. Новий порядок передбачає нарахування пенсій виходячи із заробітної плати, яку чорнобильці отримували до 2006 року.

Отже, середня пенсія має збільшитися з 1815 до 4129 гривень, що майже не відрізняється від середніх пенсій, отримуваних у сусідніх європейських країнах, говориться в заяві.

«Можливо, через це не вийде побудувати нові школи, дитячі сади і т.д., але ми взяли на себе відповідальність на цьому етапі зробити пріоритетом гідний рівень соціального захисту саме тих людей, які проявили відвагу, відданість і самовідданість», — цитуються слова Азарова в заяві уряду.

Влада також зазначила, що буде виявляти чорнобильців, які незаконно отримали відповідні рішення судів.

47-річному Олександру Гудованому, який пропрацював в епіцентрі вибуху чорнобильського реактора протягом двох місяців у 1986 році, скоротили пенсію вдвічі, замість визначеної йому за рішенням суду у розмірі понад 5 тисяч.

Гудований, який має цілий перелік хронічних і серцево-судинних захворювань, сподівається, що влада компенсує йому невиплачену частину пенсії, проте в майбутньому виплати в колишніх розмірах він не очікує.

«Я сподіваюся, що в Україні є закони», — каже Гудований, мешканець Луганської області, додаючи, що не вірить, що у влади недостатньо грошей на виплату відповідних пенсій.

Свою невіру чорнобильці пояснюють тим, що влада виділяє величезні суми на утримання Президента, парламенту і уряду, а також знаходить мільярди гривень, щоб погасити борги газової компанії «Нафтогаз Україна» і провести чемпіонат Європи з футболу в наступному році.

«Тобто у влади гроші є на все, крім належного забезпечення та соціального захисту громадян», — йдеться в заяві голодуючих під стінами уряду чорнобильців.

[image error]