• У Лівії знищено більше п'яти тисяч переносних зенітно-ракетних комплексів Каддафі

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 12 грудня 2011 року
Група американських і лівійських саперів, починаючи з вересня цього року, знайшла та знешкодила в Лівії близько 5 тисяч переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК), що розглядалися як потенційна загроза для цивільної авіації. Про це заявив у неділю в Тріполі помічник держсекретаря США Ендрю Шапіро.

зенітно-ракетний комплексЗа його словами, авіація НАТО також знищила тисячі подібних комплексів у ході операції по забезпеченню безпольотної зони над Лівійської республікою.

За інформацією агентства AFP, всього на озброєнні режиму Муаммара Каддафі значилося близько 20 тисяч ПЗРК.

Сполучені Штати серйозно стурбовані загрозою потрапляння ПЗРК до рук «Аль-Каїди» і застосування їх проти мирного населення та літаків цивільної авіації. За словами Шапіро, на проведення операцій з утилізації мобільної та ефективної зброї США витратили вже $6 млн.

Раніше, як повідомив глава міської ради Тріполі Абдельраззак Абу Хаджар, влада зобов'язалася до 31 грудня 2011 року роззброїти й міське населення.

Останнім часом у Лівії посилилося протистояння між новою армією та ополченцями вбитого Каддафі. Остання перестрілка між протиборчими сторонами відбулася 11 грудня, недалеко від міжнародного аеропорту Тріполі, повідомляє Associated Press.
Підписатися:

Коментарі