• Янукович затвердив закон про вибори за змішаною системою

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 8 грудня 2011 року
Віктор Янукович сьогодні підписав закон «Про вибори народних депутатів України», згідно з яким вибори проводитимуться за змішаною системою, повідомив глава Адміністрації Президента України.

Віктор ЯнуковичЗа словами Сергія Льовочкіна, новий Закон був прийнятий відповідно до міжнародних зобов'язань. Він готувався за участю міжнародних експертів, і відповідає світовим стандартам демократії.

«Наступні вибори до парламенту відбудуться в рамках нового закону про вибори. Вони будуть демократичними і підтвердять вільне волевиявлення українців», ― сказав Президент.

Проте політолог Олександр Палій підкреслив, що новий закон про вибори не стане підґрунтям для демократичного волевиявлення українських громадян, а буде механізмом для всіляких маніпуляцій, і вибори в мажоритарних округах проводитимуться в один тур, пише ГолосUA.

Депутати Європейського Союзу також неоднозначно поставилися до прийняття нового документа про вибори, оскільки до уваги були прийняті лише деякі пропозиції Венеціанської комісії, до інших же вимог українські парламентарії не прислухалися.

Новий закон «Про вибори народних депутатів України» за №4061-VI був прийнятий депутатами Верховної Ради 17 листопада 2011 року. Згідно з ним, виборча система змінюється на мажоритарно-пропорційну, із забороною на участь блоків. На виборах народних депутатів 50% кандидатів пройдуть за партійними списками і 50% ― по мажоритарних округах. Прохідний бар'єр підвищується з 3% до 5%.

З 1991 року це вже четверта зміна до закону про вибори.
Підписатися:

Коментарі