• Михайло Горбачов закликав Кремль призначити нові вибори

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 8 грудня 2011 року
Перший та останній президент СРСР Михайло Горбачов назвав результати виборів до Держдуми 4 грудня 2011 року нечесними та закликав російський уряд анулювати результати голосування і провести нові вибори.

В інтерв'ю «Радіо Свобода» 7 грудня Михайло Горбачов піддав різкій критиці політику Кремля. Жорстке поводження сил безпеки з демонстрантами і цензура державних ЗМІ не можуть придушити опір опозиції та наміри на тривалі протести, вважає він.

Кількість людей, готових підтримати мітинг 10 грудня проти фальсифікації виборів, наблизилася до 30 тисяч чоловік. У соціальних мережах триває активне обговорення майбутнього протесту.

«З кожним днем все більше росіян не вірять у те, що оприлюднені результати виборів ― чесні. На мою думку, влада дискредитує себе зневагою громадської думки», ― цитує «Інтерфакс» точку зору колишнього радянського лідера.

На думку політика, Дмитро Медведєв і Володимир Путін повинні визнати факти численних фальсифікацій і підтасувань. «Я вважаю, що президент і прем'єр-міністр Росії повинні виступити з ініціативою для підтримки демократичного процесу. Владі доведеться прийняти важкі рішення, реалізувати великі та неминучі зміни. Але це не повинно здійснюватися без думки громадян чи проти них. Брехня вбиває довіру до уряду і дискредитує владу, тому необхідно анулювати результати голосування 4 грудня, де відбувалися численні фальсифікації і підтасовки, й оголосити нові вибори», ― зазначив Горбачов.

За його словами, ігнорування громадської думки дестабілізує ситуацію в країні. «Кремль близько підійшов до червоної межі, яку не можна переступити. Все це дуже серйозно», ― підкреслив екс-президент.

Як передає Бі-бі-сі, протести в Москві стурбували Кремль і мерію, які поки що не прийняли рішення, як реагувати на мітинги 10 грудня і зараз виробляють лінію поведінки. Прес-секретар президента Наталія Тімакова повідомила, що Медведєв знає про ситуацію в столиці. Вчора пройшло засідання Ради безпеки за участю президента, прем'єр-міністра, керівників ФСБ і МВС.
Підписатися:

Коментарі