ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Елітне житло у Києві в 2012 році подорожчає

Велика Епоха
У 2012 році ціна на елітне житло на первинному ринку Києва може збільшитися на 3―5%. Однак у період проведення Євро-2012 в Україні можливе нетривале зниження попиту в усіх сегментах первинного ринку житла, у тому числі й в елітному.

Фото: PATRICK LIN/AFP/Getty Images
Фото: PATRICK LIN/AFP/Getty Images
Такий прогноз дала директор із розвитку української консалтингової компанії Knight Frank Наталія Проніна, повідомляє прес-служба компанії.

«У 2012 році в елітному сегменті в Києві ми очікуємо позитивну динаміку розвитку. За підсумками 2011 року передбачається помірне зростання вартості елітної нерухомості в межах 3―5% на первинному ринку Києва. Це пов'язано, насамперед, із ступенем готовності об'єктів, що будуються, здаванням ще ряду преміальних проектів, підвищенням розцінок на енергоносії та будівельні роботи, а також поправкою на інфляцію», ― уточнила вона.

У першій половині поточного року спостерігалося незначне зниження вартості елітного житла в Києві. У серпні―вересні вже пішло зростання ― до 13%. Це було викликано надходженням на ринок нерухомості нового житла в елітному сегменті, що продається за середньою ціною.

У жовтні — листопаді 2011 року знову настало зниження середньої ціни у зв'язку з початком продажу квартир ще в одному елітному будинку, де вартість житла була нижчою за ринкову, зазначила директор Knight Frank. Наприклад, середня ціна житла в Києві в елітному сегменті в жовтні поточного року становила $7715 / кв. м при порозі $6—14 тис. (в залежності від індивідуальних характеристик житлових комплексів).

У грудні в столиці України очікується збільшення вартості елітного житла на 2―3%, за прогнозами Knight Frank.