• Барак Обама оголосив про закінчення війни в Іраку

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 15 грудня 2011 року
Президент США Барак Обама сьогодні офіційно оголосив про закінчення іракської війни, виступаючи на військовій базі Форт-Брегг у Північній Кароліні. У найближчі дні американські військові остаточно виведуть свої війська з цього регіону.

Як повідомляє інформаційне агентство Bloomberg, американський президент подякував своїм солдатам від імені народу і висловив їм своє глибоке шанування.

«Як ваш головнокомандувач, а також від імені вдячного народу я пишаюся тим, що, нарешті, можу сказати ці три слова „Ласкаво просимо додому!“», ― сказав він.

Він також пообіцяв, що докладе всіх зусиль, щоб забезпечити ветеранів іракської військової кампанії гідною роботою, та надасть їм необхідну допомогу з боку держави.

Обіцянка покласти край конфлікту в Іраку було центральним завданням передвиборної президентської кампанії Обами у 2008 році. Коли в січні 2009 року він вступив на цю посаду, в Іраку значилося майже 150 тисяч військ. На сьогодні їхня кількість скоротилася до 8 тисяч, а число американських військових баз у країні з 505 зменшилося до 5.

Відтоді як у березні 2003 року в Багдаді прогриміли вибухи перших бомб, у військових операціях в Іраку взяло участь більше 1 млн американських військовослужбовців Пентагону. Війна забрала життя 4500 американців, більше 32 тисяч отримали поранення, повідомляє джерело.
Підписатися:

Коментарі