• З Кучми зняли звинувачення у причетності до вбивства Гонгадзе

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 15 грудня 2011 року
Печерський суд Києва вчора вранці закрив кримінальну справу екс-президента України Леоніда Кучми, відкриту проти нього Генпрокуратурою в березні 2011 року.
Леонід КучмаСуд визнав звинувачення проти другого екс-президента у перевищенні влади та службових повноважень, що спричинило вбивство українського журналіста Георгія Гонгадзе, безпідставними, оскільки ніяких доказів цього злочину не було встановлено. У свою чергу Леонід Кучма категорично спростовував причетність до цього вбивства.
Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. Через два місяці в лісі, поблизу міста Тараща в Київській області виявили його обезголовлене тіло. Незабаром після цього був оприлюднений скандальний аудіозапис, зроблений тодішнім майором управління Держохорони Миколою Мельниченком у кабінеті екс-президента. На плівці голос, схожий на голос Леоніда Кучми, віддав розпорядження «розібратися» з журналістом. Після оприлюднення цих записів Мельниченку довелося емігрувати з країни.
Син грузинського дисидента і режисера Руслана Гонгадзе, Георгій Гонгадзе, був одним із репортерів, що відкрито критикував політику екс-президента Кучми. Вбивство Гонгадзе стало одним із найбільших політичних скандалів, які супроводжували правління другого українського президента.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...