• За 10 років Україна втратила понад $90 млрд

  • Андрій Волков | Велика Епоха
    П'ятниця, 16 грудня 2011 року
За 10 років з України, як країни, що розвивається, незаконно вивели $95,8 млрд, мовиться у звіті вашингтонської дослідницької і правозахисної організації Global Financial Integrity (GFI).
Доповідь досліджує незаконні фінансові відтоки в країнах, що розвиваються, за період з 2000 по 2009 рр. У 2009 році з України незаконно вивели близько $9,75 млрд, а в 2006 році країна втратила близько $19,63 млрд.
Дані GFI показують, що за десятиліття країни, що розвиваються втратили близько $8,44 трильйона, у 2009 році незаконний фінансовий відтік становив $903 млрд. Майже $2 трлн було незаконно виведено з країн Африки.
«Це приголомшливо величезна сума, при тому що розвинені країни і ті, що розвиваються, рівною мірою всіляко намагаються звести кінці з кінцями», — йдеться в заяві директора GFI Раймонда Бейкера.
«Цей звіт має стати тривожним сигналом для світових лідерів, і багато чого ще необхідно зробити для вирішення цих шкідливих відтоків», — зазначив він.
Серед лідерів за незаконним відтоком капіталу — Китай, з якого «витекло» $2,74 трлн, Росія, яка втратила $504 млрд, і Мексика з фінансовим відтоком у $501 млрд. Крім того, за 10 років з Польщі незаконно вивели майже $162 млрд.
Укладачі доповіді також відзначають, що країни, які є експортерами нафти, все більше і більше стають джерелом незаконно нажитого капіталу.
У звіті вказується, що показники визначені на основі зовнішніх платіжних балансів, двосторонньої торгівлі та зовнішнього боргу, дані яких надав Міжнародний валютний фонд та Світовий банк.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...