• Юлія Тимошенко радить лідерам опозиції об’єднатися

  • Андрій Волков | Велика Епоха
    Вівторок, 20 грудня 2011 року

Юлія Тимошенко написала відкритий лист лідерам опозиційних партій, закликаючи їх об'єднатися, щоб разом боротися проти правлячої партії на парламентських виборах наступного року.У своєму зверненні, датованому від 16 грудня, колишній прем'єр України Тимошенко, яка перебуває в слідчому ізоляторі Києва, вважає, що раціональним кроком може бути тільки створення єдиного партійного списку на основі нейтральної партії, а також єдиного списку з висунення кандидатів у мажоритарних округах.

«Тільки в цьому випадку для всіх опозиційних партій з’явиться шанс запобігти опозиційній боротьбі і з великою перевагою виграти справедливий бій „України проти мафії“», — говорить вона, додаючи, що вірить у те, що опозиційні сили знайдуть такий консенсус і не будуть боротися за пропорції і привілеї в списках.

Тимошенко звернулася до лідерів опозиції, оскільки почали з'являтися різні повідомлення про зміну керівників у партії «Батьківщина» і про розкол між Тимошенко і партією. Вона називає всі ці повідомлення «свідомою провокацією оточення Януковича».

Вона також висловилася щодо ситуації з законом про вибори в парламенті, заявивши, що єдиним оптимальним варіантом виборчої системи в країні є пропорційна система з відкритими списками і прохідним бар'єром 2%.

Тимошенко назвала новий закон про вибори «ганебним і принизливим», а голосування частини фракції БЮТ «спробою мінімізації негативних наслідків», додаючи, що не мала можливості своєчасно проконсультуватися з цього питання зі своєю фракцією.

У листопаді український парламент прийняв закон, встановивши новий порядок обрання народних депутатів за змішаною системою, згідно з якою 50% депутатів будуть обиратися за партійними списками, а інша частина — за мажоритарними округами з прохідним бар'єром у 5% і без участі блоків.

Головний політичний опонент Президента України Віктора Януковича Тимошенко була засуджена до 7 років в'язниці в жовтні за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 році. Апеляція Тимошенко також була відхилена через те, що суд не знайшов підстав розглядати вже винесений вердикт.

Вона також є фігурантом ще декількох кримінальних справ, пов'язаних з ухиленням від сплати податків у той час, коли вона керувала газовою компанією в кінці 90-х.

Європейський суд з прав людини сьогодні опублікував повідомлення на своєму сайті про те, що найближчим часом розгляне заяву Тимошенко щодо її ув’язнення.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...