ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЄС не підписав з Україною договір про асоціацію

Велика Епоха
Київ і Брюссель сьогодні завершили переговори щодо договору про асоціацію, однак підписання та ратифікація відкладаються через виборче правосуддя у справі колишнього прем'єра Тимошенко, через якого відносини між Україною та Європейським Союзом охололи останнім часом.

Глава Європейської Ради, Герман ван Ромпей під час прес-конференції в рамках саміту Україна-ЄС. ЄС відмовив Україні підписати договір про асоціацію через справу Тимошенко. Фото: Володимир Бородін/The Epoch Times
Глава Європейської Ради, Герман ван Ромпей під час прес-конференції в рамках саміту Україна-ЄС. ЄС відмовив Україні підписати договір про асоціацію через справу Тимошенко. Фото: Володимир Бородін/The Epoch Times
Глава Європейської Ради Герман ван Ромпей сказав, що робота над договором про асоціацію була нелегкою і європейські лідери побачили, що Україна демонструє свої європейські устремління.

«Це гігантський крок вперед у наших відносинах», ― сказав Ромпей на спільній прес-конференції з Президентом України Віктором Януковичем.

Глава Європейської Ради зазначив, що на українській владі «лежить повна відповідальність за прогрес щодо модернізації, процвітання та реалізації європейських амбіцій України».

Між тим, лідери ЄС визнали, що підписання і ратифікація договору, про який домовлялася Україна з ЄС починаючи з 2007 року, оповиті невизначеністю, оскільки Брюссель вважає, що правосуддя в Україні політично мотивоване.

«Справа Тимошенко є найбільш яскравим прикладом. Однак, що не менш важливо, абсолютно ключовим моментом є здійснення комплексної реформи судової системи відповідно до міжнародних стандартів», ― сказав Ромпей.

У жовтні колишнього прем'єра Юлію Тимошенко ― головного політичного опонента Януковича — засудили до 7 років в'язниці за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів із Росією в 2009 році. Після цього, відносини між Києвом і ЄС охололи: Брюссель не бажав зустрічатися з вищим українським керівництвом, критикуючи його за політичне переслідування лідерів опозиції.

У свою чергу, український Президент не коментував заяву лідера ЄС щодо справи Тимошенко, яка є фігурантом ще кількох кримінальних справ, але зазначив, що Київ відкритий до будь-якого діалогу.

«Україна готова до прискореної технічної підготовки угоди про асоціацію та до підписання. Хочу підтвердити нашу відкритість до діалогу з усіх без винятку питань, які становлять спільний інтерес», ― сказав Янукович.

Ромпей нагадав, що Київ брав зобов'язання дотримуватися демократичних принципів і фундаментальних свобод у рамках ініційованої ЄС програми співробітництва «Східне партнерство».

Лідер ЄС також вказав, що прийдешні парламентські вибори в Україні в наступному році можуть послужити показовим прикладом, що відображає європейські прагнення Києва.

Тим часом, у районі адміністрації Президента України, де проходив саміт між Україною та ЄС, зібралися сотні противників нинішньої влади, закликаючи європейських лідерів ввести санкції проти команди Януковича і звільнити політичних ув'язнених.