• Помер лідер КНДР Кім Чен Ір

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 19 грудня 2011 року

Сьогодні радіо-і телеканали КНДР офіційно повідомили про смерть лідера КНДР Кім Чен Іра, який пішов з життя у суботу 17 грудня 2011 року внаслідок серцевого нападу, що стався з ним під час поїздки в поїзді.

Покійного 69-річного вождя помістили у мавзолей в Пхеньяні, де лежить муміфіковане тіло його батька Кім Ір Сена ― засновника КНДР.

Похорони Кім Чен Іра відбудуться 28 грудня в Пхеньяні. Офіційний триденний траур у країні триватиме з 27 по 29 грудня.

У той же час у КНДР почався процес передавання влади третьому синові північнокорейського лідера ― Кім Чон Ину, якого він оголосив своїм наступником ще в 2009 році.

У зв'язку зі смертю Кім Чен Іра Південна Корея оголосила про підвищення боєготовності збройних сил.

«Улюблений керівник» та «Великий полководець», як часто його називали в країні, перебував при владі з 1994 року. На думку спостерігачів, за ці роки в КНДР встановилася політика прославлення та обожнювання його особистості, на зразок культу особи Сталіна в СРСР.

Міжнародна громадськість неодноразово звинувачувала Кім Чен Іра  в порушеннях прав людини, таких як публічні страти, створення трудових концентраційних таборів, рабство, викрадання японських і південнокорейських громадян і примус до абортів.

У 2004 році в США був прийнятий Закон про права людини в КНДР, що засуджує режим Кім Чен Іра, за якого всі ЗМІ перебувають під контролем уряду, цілодобово працює «Північнокорейська пропаганда» в теле- і радіоефірах, а прослуховування зарубіжних передач блокується. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...