• Україна і Росія не домовилися про зниження ціни на газ

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 21 грудня 2011 року
Прем'єр-міністр України Микола Азаров і прем'єр Росії Володимир Путін вчора не домовилися про зниження ціни на газ для української сторони, повідомляє Reuters.
Опоненти пообіцяли, що якщо вони не досягнуть угоди, то це не позначиться на транзитних поставках російського блакитного палива до Європи, які двічі переривалися під час російсько-українських суперечок навколо умов поставок газу в Європу.
Зазвичай україно-російські переговори з Путіним були ознакою підготовки угоди, проте прес-конференція, що пройшла сьогодні вночі, була короткою і несуттєвою. Російський прем’єр у черговий раз вказав, що для розвитку сектора важливо запропонувати шлях.
Після переговорів у підмосковній Ново-Огарьовській резиденції Путіна Азаров сказав: «Нам потрібно шукати взаємовигідне рішення та йти на компроміс. Я сподіваюся, що сучасні переговори дадуть імпульс для остаточного врегулювання газового питання, хай він і буде пізній», пише джерело.
У Газпромі зазначають, що оскільки фінансове становище України падає, російській компанії невигідно поспішати, тому найближчого терміну для угоди не існує, і українська сторона буде й далі платити за газ більш високу ціну за існуючим контрактом.
«Ці переговори будуть тривати ще дуже довго. Навіть коли вони оголосять, що домовилися, їм доведеться вести переговори ще рік», ― прокоментував галузевий московський аналітик, який довгий час стежить за діями Газпрому.
У понеділок Азаров заявив журналістам у Празі, що угода буде досягнута через кілька днів.
Раніше глава російської газової компанії Олексій Міллер казав, що новорічних подарунків для Україні не буде, маючи на увазі питання про ціну на газ.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...