ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна і Росія не домовилися про зниження ціни на газ

Велика Епоха
Прем'єр-міністр України Микола Азаров і прем'єр Росії Володимир Путін вчора не домовилися про зниження ціни на газ для української сторони, повідомляє Reuters.

Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
Опоненти пообіцяли, що якщо вони не досягнуть угоди, то це не позначиться на транзитних поставках російського блакитного палива до Європи, які двічі переривалися під час російсько-українських суперечок навколо умов поставок газу в Європу.

Зазвичай україно-російські переговори з Путіним були ознакою підготовки угоди, проте прес-конференція, що пройшла сьогодні вночі, була короткою і несуттєвою. Російський прем’єр у черговий раз вказав, що для розвитку сектора важливо запропонувати шлях.

Після переговорів у підмосковній Ново-Огарьовській резиденції Путіна Азаров сказав: «Нам потрібно шукати взаємовигідне рішення та йти на компроміс. Я сподіваюся, що сучасні переговори дадуть імпульс для остаточного врегулювання газового питання, хай він і буде пізній», пише джерело.

У Газпромі зазначають, що оскільки фінансове становище України падає, російській компанії невигідно поспішати, тому найближчого терміну для угоди не існує, і українська сторона буде й далі платити за газ більш високу ціну за існуючим контрактом.

«Ці переговори будуть тривати ще дуже довго. Навіть коли вони оголосять, що домовилися, їм доведеться вести переговори ще рік», ― прокоментував галузевий московський аналітик, який довгий час стежить за діями Газпрому.

У понеділок Азаров заявив журналістам у Празі, що угода буде досягнута через кілька днів.

Раніше глава російської газової компанії Олексій Міллер казав, що новорічних подарунків для Україні не буде, маючи на увазі питання про ціну на газ.