• Суд США засудив ученого до 7 років в'язниці за шпигунство на користь КНР

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 22 грудня 2011 року

Американський суд штату Індіана засудив ученого, вихідця з КНР Кесюе Хуана до семи років тюремного ув'язнення за промислове шпигунство на користь Китаю, повідомив вчора Мін'юст США.За даними слідства, підсудний працював у двох великих аграрних американських компаніях Dow AgroSciences і Cargill Inc, і в період з 2007 по 2010 роки, коли він керував дослідницькими проектами у сфері розробок органічних пестицидів, передавав до Китаю інформацію, що являє собою комерційну таємницю компаній. В подальшому дані, які стосувалися розробки і дослідження органічних пестицидів, використовувалися в стратегічних цілях КНР в науці.

Про крадіжку біотехнологій та економічне шпигунство 46-річний вчений-інсайдер зізнався ще у серпні цього року. Згідно зі свідченнями експертиз його діяння коштували компанії Cargill $7―20 млн.

Помічник генпрокурора Бройер заявив: «Дії Кесюе Хуана становлять небезпеку для американської економіки, і ставлять під загрозу лідерство США у сфері інновацій», повідомляє Agence France-Presse.

Щоб якісно зібрати факти проти китайського шпигуна, американські компанії тривалий час співпрацювали з ФБР і прокуратурою. Правоохоронні органи прочитували електронну пошту Кесюе Хуана. І після того, як один з китайських аспірантів у Німеччині, якому Кесюе передав вкрадені матеріали, хотів їх реалізувати, у того був проведений обшук. У листопаді 2010 року Кесюе Хуана офіційно звинуватили у викраденні інформації у Cargill Inc.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...