• У Казахстані тривають протести проти дій влади

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 19 грудня 2011 року
Президент Казахстану підписав указ про введення надзвичайного стану в місті Жанаозені і посилення режиму в Шетпе строком на 20 днів. Для розслідування причин масових заворушень, що почалися 16 грудня 2011 року, де загинули, щонайменше, 25 осіб, створена спеціальна комісія.

У місцевому телеефірі Міністр закордонних справ Казахстану Ержан Казиханов заявив: «Міліція застосувала зброю виключно в цілях самооборони. На сьогоднішній день обстановка повністю стабілізувалася, нових провокацій не зафіксовано. Прошу жодним чином не змішувати трудовий спір страйкуючих нафтовиків із діяннями бандитських елементів, які хочуть використати цю суперечку у своїх злочинних цілях. Зараз правоохоронні органи проводять розслідування всіх фактів, і як тільки ми отримаємо більш детальну інформацію, доведемо її до ЗМІ».

Генпрокуратура Казахстану повідомила, що ситуація поступово нормалізується. Однак, за повідомленням ЗМІ, протести в країні проти дій влади тривають і обстановка залишається напруженою.

У Жанаозені, де 16 грудня під час масових заворушень правоохоронні органи застосували силу та стріляли в людей, на мирну акцію протесту вийшли 3000 чоловік, повідомляє AFP. Мітингувальники скандували «Не стріляйте в народ» і вимагали вивести війська з міста.

В Актау третій день поспіль на центральній площі перед обласною адміністрацією також збираються люди. У суботу їх було 50―60 осіб, вчора ― 400, сьогодні ― близько 200. Вони нічого не вимагали і ніяких заяв не робили. Їх більше цікавила інформація про ситуацію в Жанаозені, передає РІА «Новости». У той же час, на площі чергували близько 500 військових і міліція.

Масові безлади на заході Казахстану почалися в п'ятницю ― в день 20-річчя Республіки. Їх підняли звільнені робітники нафтової компанії, які вимагали підвищення зарплати. В результаті зіткнень із правоохоронними органами постраждали десятки мітингувальників і кілька співробітників міліції, спалені кілька автомобілів, 46 будівель, в числі яких, місцева мерія і офіс нафтової компанії. Місцева влада не виключає, що провокації вчинили протестно налаштовані громадяни, в основному молоді люди від 20 до 30 років.

Зазначимо, мирні страйки нафтовиків у Жанаозені не припинялися з весни цього року. У червні, за даними представників профспілок, кількість страйкуючих досягло до 18 тисяч осіб, і 16 грудня вони перейшли до активних дій.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...