• У Перу оголошено надзвичайний стан

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 5 грудня 2011 року
Президент Перу Ольянта Умала оголосив про введення 60-денного надзвичайного стану в північних регіонах країни через тривалі запеклі протести проти відкриття золотої копальні Conga компанією Newmont.

Пан Умала заявив, що ця міра дозволить силам безпеки відновити роботу комунального обслуговування, блокованого мітингами і ходами проти копалень, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Американська золотодобувна компанія Newmont зупинила будівельні роботи у величезному кар'єрі в Андах минулого тижня після того, як спалахнули протести. Місцеві жителі стверджують, що будівництво копальні зруйнує місцеві джерела питної води (озера) і завдасть непоправної шкоди екології регіону.

Проте глава країни в телеефірі звинуватив учасників протестів в небажанні йти на конструктивний діалог. Президент вказав на те, що вартість будівництва копальні оцінюється в понад $4,8 млрд, і в майбутньому на шахті будуть задіяні тисячі робочих місць.

«Використовуючи свої конституційні повноваження, я вводжу надзвичайний стан у Кахамарці, Селендіні, Хуалгаусі і Контумазі у зв'язку з тим, що будь-які переговори з вирішення конфлікту демократичним шляхом вичерпані», — сказав Ольянта Умала. Відповідальність за призупинення роботи над проектом він поклав на місцевих і регіональних чиновників.

Компанія Newmont, що базується в Денвері (штат Колорадо), є власником контрольного пакета акцій проекту Conga. Виробництво на цьому об'єкті планувалося запустити в 2015 році. Він є продовженням найбільшої золотодобувної копальні Yanacocha в Латинській Америці.

Зазначимо, два тижні тому на тлі протестів у Перу заступник міністра навколишнього середовища подав у відставку. Він заявив, що експертні перевірки щодо впливу цього проекту на навколишнє середовище були «не переконливими, застарілими і не мають довіри».
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...