• На бразильських пляжах на туристів нападають піраньї

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 17 листопада 2011 року
На річкових пляжах Бразилії за останні два тижні від укусів піраній постраждали 15 осіб. Смертельних випадків не зафіксовано.

Як повідомляє чилійська газета «Сегундо»з посиланням на керівництво штату Мату-Гросу, частина потерпілих туристів отримали глибокі рани кінцівок, і, навіть, позбулися пальців ніг. Раніше піраньї ніколи не запливали в межі міських пляжів річок Даверон і Парагвай у Південній Америці, кажуть влади. Поки ж місцева адміністрація обмежилася установкою попереджувальних табличок на потенційно небезпечних пляжах.

На думку фахівців, заплив у міську межу пляжів «річкових гієн», як їх ще називають, пов'язано з низьким рівнем води в водоймах, але проблема вирішиться в січні ― з початком сезону проливних дощів.

У даної підродини тропічних риб, яких налічується більше 50 видів, «залізні» щелепи з гострими клиноподібними 5-ти міліметровими зубками. Будова щелепи та зубів дозволяють виривати зі здобичі великі шматки м'яса. Дорослі особини досягають у довжину до 30 см і важать до 1,5 кг.

Хижаки ненажерливі й дуже агресивні, водяться зграйками. Харчуються дрібною рибою, але нападають на будь-яку живу істоту, яка з'являється в їхній галузі, навіть риб, у 10 разів більше, ніж вони самі, пише німецький учений-зоолог Альфред Брем у науково-популярному творі «Життя тварин». Зазвичай піраньї мешкають у річках і прісних водоймах.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...