• Держсекретар США Хілларі Клінтон зробила історичну поїздку до Бірми

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 1 грудня 2011 року
Глава американського зовнішньополітичного відомства Хілларі Клінтон сьогодні здійснила свій перший дводенний візит за більш ніж 50 років до Бірми (М'янми), говориться в повідомленні держдепартаменту США.

Держсекретар Сполучених Штатів зазначила, що Америка підтримує та далі буде підтримувати курс на поглиблення демократизації й прискорення реформ в М'янмі.

Тут пані Клінтон зустрілася з представниками різних груп громадянського суспільства та етнічних меншин, і обговорила їх роль у майбутньому розвитку країни. Американську леді супроводжувала ціла група офіційних осіб, у тому числі Майкл Познер ― заступник зовнішньополітичного відомства з питань демократії, прав людини та праці.

Під час перебування в бирманскій державі держсекретар США зробила тур в Янгон, відвідала пагоду Шведагон, де знаходиться сама шанована в Бірмі стародавня 98-метрова позолочена ступа. (Як свідчить переказ, вона містить реліквії чотирьох Будд: посох Какусандхі, водяний фільтр Конагамани, вісім волосся Гаутами і частину туніки Кассапи. На цей історичний об'єкт не раз робили замах іноземні загарбники, зокрема, британці й португальці).

Протягом останніх 20 років США підтримувала жорсткий режим економічних санкцій проти М'янми через порушення прав людини в цій країні. Однак, як вважають експерти, це не завадило бірманському військовому режиму, який отримував величезні економічні інвестиції з сусідніх країн, таких як, Китай і Таїланд.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...