• У Японії спроектують роботів, які будуть демонтувати реактори Фукусіма-1

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 22 грудня 2011 року
У Японії сформують проектно-конструкторське бюро зі створення роботів для демонтажу реакторів на аварійній АЕС Фукусіма-1. Відповідне рішення було прийняте вчора на засіданні урядової комісії щодо середньострокових і довгострокових планів ліквідації наслідків аварії.
РоботЗгідно з визначеним планом, фахівцям необхідно в найближчі два роки спроектувати маніпулятори, які будуть дистанційно здійснювати вилучення радіоактивного палива з чотирьох реакторів. Протягом 10 років слід також розробити технічне забезпечення з дистанційного демонтажу реакторів.
Як оголосив уряд Японії в доповіді щодо остаточного плану дій на найближчі 40 років, компанії-оператору TEPCO знадобиться ще від 20 до 25 років на те, щоб вилучити розплавлене паливо. Тільки після цього буде проведений повний демонтаж АЕС та розчищення території. Наслідки ж аварії на Фукусіма-1 зможуть бути повністю ліквідовані не раніше, ніж через 40 років.
«Три — чотири десятиліття, які будуть потрібні для виведення з експлуатації атомної електростанції, не мають стосунку до того, коли повертатися евакуйованому населенню. Деяким жителям можна буде повернутися додому вже на початку весни 2012 року», ― зазначила японська влада.
Холодна зупинка 1, 2 і 3-го ядерних реакторів Фукусіма-1 завершилася 16 грудня 2011 року. Роботи з дезактивації територій 102 населених пунктів почнуться в січні наступного року.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...