• Тимошенко відправила із СІЗО листа для Януковича

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 26 грудня 2011 року
Екс-прем'єр Юлія Тимошенко сьогодні передала Президенту Віктору Януковичу передноворічного листа, в якому дала йому сім порад, як уникнути фатальних помилок, зберегти країну для майбутніх поколінь і своє власне обличчя, пише Цензор.НЕТ.

Перша її порада ― почати жити для людей.

У другій пораді екс-прем'єр сказала, що найбільший промах Януковича ― згортання процесу євроінтеграції. «Не знаю, наскільки глибоко ви розбираєтеся в міжнародних і геополітичних питаннях, але в мене для вас погана новина: Євро―2012 ― це не договір об'єднання з Європою, вас обдурили. Це футбол», ― пише Тимошенко.

Вона зазначила, що майбутнє, безпека та інтереси України, так само як і Президента, лежать в європейській площині. І якщо він хоче зберегти хоч якесь політичне обличчя, то повинен повернути країну до європейської стратегії розвитку.

Далі засуджений екс-прем'єр відмовляла українського главу від спроби віддати Росії останній стратегічний ресурс країни ― газотранспортну систему. «Ви віддали Севастополь, погнавшись за дешевим газом, і де він? А зараз хочете віддати ГТС... Вас приймають у «Горках» сьогодні лише тому, що ця система ще належить Україні. Якщо країна її втратить, у вас не залишиться жодного аргументу на свою користь...», ― вказує вона.

Четверта стратегічна порада стосується родинних відносин і «кумівства» в політиці. «Зрозуміло, коли ви одружувалися у пострадянські часи, в РАГСі висіло гасло «Міцна родина ― багата держава». Але ви цілком буквально дотримуєтесь цього принципу. Ваша родина вже настільки міцна, що від держави скоро нічого не залишиться. Люди б ще зрозуміли, якби ви подарували сину-стоматологу кращу в світі бор-машину, але не Нацбанк, і не МВС, і не податкову», ― пише екс-прем'єр.

Наступним кроком Тимошенко звертає увагу Президента на його «грубе, нахабне і відкрите» присвоювання державного майна. «Рано чи пізно вам доведеться все повернути. Держава ― це не персональна комора», ― вказує вона, згадавши при цьому «Криворіжсталь» і «Укртелеком».

Шоста порада Тимошенко торкнулася теми «відвертої брехні» щодо роботи судів, міліції, прокуратури та боротьби з корупцією. Вона зазначила: «Така відверта неправда просто викликає презирство. Люди добре відчувають фальш... Коли ви говорите про такі речі, у слухачів це викликає нервовий сміх. А чи може президент дозволити собі бути смішним?».

І остання порада «помаранчевої принцеси» торкнулася диктатури: «Головна ознака диктатури в тому, що вона завжди закінчується, і, як правило, безславно. Диктатор ― слабка натура і обмежена людина. Страх ― це єдине почуття, з яким він не розлучається ніколи... Словом, Вікторе Федоровичу, коли будете під новорічною ялинкою піднімати свій традиційний келих, задумайтеся над суттю свого правління і про трагічні помилки, які вже зроблені вами, чи про ті, які хочете зробити».

Автор послання підписалася, як Юлія Тимошенко з 260 камери Лук'янівського СІЗО, «куди ви мене помістили». Дата ― 26 грудня 2011 року.
Підписатися:

Коментарі