• В Ефіопії на 11 років ув’язнили шведських журналістів

  • Андрій Волков | Велика Епоха
    Вівторок, 27 грудня 2011 року
Ефіопський суд сьогодні засудив двох шведських репортерів до 11 років в'язниці за підтримку терористичних угруповань та незаконне перетинання кордону для підривної діяльності.
Шведський журналіст Мартін ШіббіЖурналіст Мартін Шиббі і фотограф Йохан Персон були визнані винними минулого тижня, а затримані в липні після того, як перетнули кордон з бойовиками забороненого руху «Фронт національного визволення Огадена», який із 1984 року бореться за повну незалежність регіону Огаден.
Засуджені журналісти визнали, що перетнули кордон нелегально з метою зробити репортаж про заборонений рух, однак заперечуючи звинувачення в тероризмі, повідомляє міжнародна преса.
Прокурор рекомендував дати обом журналістам по 18 років в'язниці.
Шведські журналісти засуджені відповідно до закону про антитерористичну діяльність, який наводить досить неоднозначні визначення терористичних актів.
За даними правозахисної організації Human Rights Watch, ефіопська влада не надала переконливих доказів щодо звинувачень, які ґрунтуються на показаннях двох поліцейських, що заарештували журналістів, а також на підроблених відеокадрах, де Шиббі і Персон тримають зброю.
Тим часом, у країні проходять судові процеси проти 29 ефіопських журналістів та представників опозиції, яким пред'явлені схожі звинувачення відповідно до антитерористичного закону, повідомляють правозахисники.
Вони також заявляють, що сьогоднішній вирок є частиною політики влади, спрямованої на придушення свободи слова і опозиційного руху. У грудні правозахисна організація Amnesty International опублікувала доповідь, в якій описується арешт близько 114 опозиціонерів і журналістів з березня 2011 року за їхню легальну роботу і мирну критику уряду.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...