• Україна проявить твердість у переговорах з Росією щодо ціни на газ

  • Андрій Волков | Велика Епоха
    Вівторок, 27 грудня 2011 року
Українська влада проявить твердість у переговорах щодо зниження вартості російського газу, повідомляє прес-служба міністерства палива та енергетики України.
газПрофільний міністр Юрій Бойко запевняє, що компроміс із Москвою буде досягнутий на наступному раунді переговорів, призначеному на 15 січня.
Бойко також сказав, що позиція української влади залишається принциповою і спрямована на пошук рішення, що влаштовує обидві сторони. Між тим, Київ не уточнює, чого вимагає російська сторона в обмін на зниження ціни.
«Ми будемо вести переговори стільки, скільки знадобиться, щоб наші національні інтереси відстояти», — заявив Бойко, якого цитує прес-служба відомства.
З листопада Україна домагається ціни на російський газ не більше ніж $250 за 1000 кубометрів. З січня цього року з $264 ціна зросла до $400 в грудні, незважаючи на Харківські угоди, згідно з якими Київ випросив у Москви 30% знижку на 1000 кубометрів в обмін на продовження терміну перебування російського флоту в Україні на Кримському півострові.
«Переговори триватимуть. Є моменти, за якими ми зблизилися, є моменти, за якими у нас є принципові розбіжності», — уточнив міністр.
Згідно з газовою угодою, укладеною між Україною і Росією у 2009 році на 10 років, ціна на блакитне паливо повинна переглядатися щокварталу через зміну цін на мазут і газойль.
Сторони також намагаються заспокоїти споживачів, заявляючи, що відсутність компромісу в газовому питанні не призведе до перебоїв поставок газу в Європу через Україну, як це сталося в 2009 році.
Минулого тижня, український парламент прийняв державний бюджет 2012 року, побачивши провал у газових переговорах.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...