ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна проявить твердість у переговорах з Росією щодо ціни на газ

Велика Епоха
Українська влада проявить твердість у переговорах щодо зниження вартості російського газу, повідомляє прес-служба міністерства палива та енергетики України.

Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
Профільний міністр Юрій Бойко запевняє, що компроміс із Москвою буде досягнутий на наступному раунді переговорів, призначеному на 15 січня.

Бойко також сказав, що позиція української влади залишається принциповою і спрямована на пошук рішення, що влаштовує обидві сторони. Між тим, Київ не уточнює, чого вимагає російська сторона в обмін на зниження ціни.

«Ми будемо вести переговори стільки, скільки знадобиться, щоб наші національні інтереси відстояти», — заявив Бойко, якого цитує прес-служба відомства.

З листопада Україна домагається ціни на російський газ не більше ніж $250 за 1000 кубометрів. З січня цього року з $264 ціна зросла до $400 в грудні, незважаючи на Харківські угоди, згідно з якими Київ випросив у Москви 30% знижку на 1000 кубометрів в обмін на продовження терміну перебування російського флоту в Україні на Кримському півострові.

«Переговори триватимуть. Є моменти, за якими ми зблизилися, є моменти, за якими у нас є принципові розбіжності», — уточнив міністр.

Згідно з газовою угодою, укладеною між Україною і Росією у 2009 році на 10 років, ціна на блакитне паливо повинна переглядатися щокварталу через зміну цін на мазут і газойль.

Сторони також намагаються заспокоїти споживачів, заявляючи, що відсутність компромісу в газовому питанні не призведе до перебоїв поставок газу в Європу через Україну, як це сталося в 2009 році.

Минулого тижня, український парламент прийняв державний бюджет 2012 року, побачивши провал у газових переговорах.