ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українці незадоволені якістю життя в країні

Велика Епоха
Більше половини опитаних українців вважають, що умови життя за цей рік погіршилися, згідно з соціологічним опитуванням, проведеним експертною організацією Центр Разумкова.

Переважна більшість опитаних скаржиться на погіршення ситуації щодо цін і тарифів. Крім цього, більшість українців також нарікає на зниження рівня стабільності в країні, погіршення економічної ситуації та зниження рівня соціального захисту.

Між тим, близько 67% українців вважають, що країна розвивається в неправильному напрямку. 16% опитаних визначили «політиком року» колишнього прем'єра Юлію Тимошенко, яка засуджена до 7 років в'язниці за газову угоду з Росією, у той час як 32% вважають нинішнього Президента Україна Віктора Януковича «розчаруванням року».

За даними соцопитування, українці погано оцінюють роботу Президента і уряду, вважаючи, що нинішня влада навіть гірша, ніж колишня, на яку правляча партія постійно вказує як на причину всіх сьогоднішніх проблем у країні.

Тим часом, відсоток тих, хто підтримує діяльність Президента, знизився з 10 до 7. Недовіра до роботи уряду і парламенту також зростає, перевалюючись за 60%, згідно з даними Центру Разумкова.

У грудні 52% українців сказали, що вийшли б протестувати до стін уряду через погіршення умов життя, замість того щоб терпіти матеріальні труднощі.

Центр Разумкова називає такі причини, які спонукають громадян до протестів: чутливе підвищення цін на необхідні товари, невиплата і низький рівень зарплат, масове скорочення робочих місць, свавілля місцевої влади.