• Суд дозволив уряду скорочувати пільги

  • Андрій Волков | Велика Епоха
    Середа, 28 грудня 2011 року
Конституційний суд України вчора визнав право уряду розпоряджатися розмірами соціальних виплат чорнобильцям, дітям війни та іншим.
Конституційний суд УкраїниСудді вирішили, що передбачені законами соціально-економічні права «не є абсолютними», а механізм виконання цих законів може бути змінений державою в разі нестачі фінансових коштів.
«Зміна механізму нарахування певних соціальних виплат і допомоги може допускатися Конституцією до тих меж, за якими ставиться під сумнів сама суть змісту права на соціальний захист», — йдеться в рішенні суду.
КСУ виніс своє рішення після того, як парламент прийняв державний бюджет на 2012 рік, в якому обмежується виплата соціальної допомоги та пільг. Законодавці від опозиції звернулися в КСУ для роз'яснення цього положення, вважаючи, що парламент порушив конституційні права українських громадян.
Народний депутат Арсеній Яценюк заявив, що рішення КСУ продиктоване Адміністрацією Президента України, а також порушує права громадян.
«Те, що сьогодні відбулося — це наруга над народом України. Кожен суддя КС, який голосував за неконституційне рішення, буде нести відповідальність», — сказав Яценюк, якого цитує сайт його партії» Фронт змін».
У листопаді чорнобильці і афганці протестували проти законопроекту, яким парламент хотів передати право регулювати порядок нарахування пільг уряду. У грудні Кабмін постановив, що влада буде підвищувати пенсії чорнобильцям у наступному році, назвавши середньою сумою 4000 гривень.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...