• Представник Ліги арабських країн повідомив про спокій у Сирії

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Середа, 28 грудня 2011 року
Глава місії Ліги арабських країн Мустафа Дабі відзначив, що деякі райони сирійського міста Хомс, в якому спалахнуло кровопролиття, перебувають у поганому стані, проте жодних ознак кривавих зіткнень він не побачив, передає агентство Рейтер.
«Було декілька місць, де ситуація не дуже хороша, — сказав суданський генерал Мустафа Дабі. — Але не було нічого страшного, принаймні, там, де були ми. Все було спокійно, і не було сутичок», — сказав він Рейтер по телефону.
Іноземні спостерігачі, включаючи кілька експертів від ЛАГ, прибули до Сирії в понеділок, щоб оцінити виконання сирійською владою плану з припинення насильства, жертвами якого, за оцінками ООН, стали більше 5000 осіб.
Враження Дабі різняться з ранніми повідомленнями про те, що напередодні прибуття іноземної місії в Хомсі відбулися зіткнення між військами сирійського режиму і його противниками, які призвели до понад 30 жертв. Ці повідомлення неможливо було перевірити через обмеження роботи закордонної преси в країні.
Сирійська опозиція стурбована призначенням суданського генерала Дабі, підозрюючи його в лояльності до сірійського режиму. Місцевий координаційний комітет, що перебуває в опозиції до правлячого режиму, повідомив, що близько 30 спостерігачів в місії від ЛАГ є суданцями, на батьківщині яких досі не вирішений Дарфурський конфлікт, що забрав десятки тисяч життів.
Тим часом, правозахисна організація Human Rights Watch, повідомляє, що сірійська влада перемістила сотні затриманих у заборонені військові об'єкти, тим самим приховуючи їх від іноземної місії.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...