ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Адміністрація Президента критикує уряд і парламент за непрозорість бюджету-2012

Велика Епоха
Чиновники Адміністрації Президента Україна дорікають прем'єр-міністру і парламенту за те, що залишили у державному бюджеті можливість для «корупції та непрозорих рішень».

Адміністрація Президента. Фото: president.gov.ua
Адміністрація Президента. Фото: president.gov.ua
«Є така тенденція, що в цьому бюджеті буде менше прозорості, більше можливостей для корупції, для непрозорих рішень, для ручного розподілу грошей, ніж у минулому», — сказала начальник головного управління з гуманітарних і соціально-політичних питань Адміністрації Президента Ганна Герман, передає прес-служба адміністрації.

Герман сказала, що в минулому бюджеті передбачалися окремим рядком видатки на забезпечення розвитку української мови, а в цьому бюджеті «збили разом... Різні програми йдуть в одному блоці, єдина цифра — це даватиме можливості для будь-яких непрозорих рішень».

Вона також зазначила, що потрібно збільшити контроль над виконанням бюджету, а також врахувати ці аспекти в разі, якщо бюджет буде переглянутий, тому що «вони принципові».

Президент обіцяє переглянути державний кошторис країни найближчим часом, оскільки вважає, що нинішній бюджет не узгоджується з його планами на здійснення економічних реформ в наступному році, заявляють на Банковій.

«Цей бюджет повинен стати бюджетом розвитку, бюджетом, який повною мірою забезпечує рух економічних реформ», — заявила вчора на брифінгу Ірина Акімова, представник Президента в уряді,.

У бюджеті-2012 передбачено скорочення витрат на уряд, який отримає 255,2 млн гривень замість 328,1 млн, і парламент, що очікує близько 865 млн гривень, повідомляє українська служба Бі-бі-сі.

Крім того, витрати на утримання міністерства внутрішніх справ зростуть суттєво — майже до 14 млрд гривень, а фінансування на участь внутрішніх військ у підтриманні порядку збільшиться до 1,2 млрд. Судова система і прокуратура також отримають більше фінансування у наступному році.

Для розвитку та реформування армії заплановано видатків у 3 рази менше, ніж на медичне обслуговування військових. Витрати на лікування військових, у свою чергу, становлять 15% від витрат на все медичне обслуговування в країні.

Між тим, витрати на виплату пільг та пенсій скоротилися: Пенсійний фонд отримає 48,2 млрд гривень замість 58,3 млрд, пише Бі-бі-сі. Влада витратить до 7,4 млрд гривень на проведення чемпіонату Європи з футболу в 2012 році, що на 20% менше, ніж торік.

Експерти називають бюджет на 2012 рік, який український парламент прийняв, не дочекавшись договірної ціни на російський газ, «бюджетом очікування кризи».

Олександр Леонов, директор центру прикладних політичних досліджень «Пента», каже, що, незважаючи на заяви влади про економічне зростання, мало що демонструє таке зростання, цитує його коментар сайт «Пента». Він пов'язує коригування бюджету з невдалими переговорами про ціну на російський газ, яка в грудні становила близько $400 за 1000 кубометрів газу.