ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українська Вікіпедія стала другою за ростом популярності у світі

Велика Епоха
Українська Вікіпедія посіла друге місце за темпами зростання популярності з 20 найбільш відвідуваних Вікіпедій у світі, поступившись китайській, повідомляє Кореспондент.

Фото: Вікіпедія
Фото: Вікіпедія
У грудні відвідуваність української Вікіпедії становила 43,5 млн переглядів сторінок за місяць, що на 50% більше, ніж рік тому.

За кількістю статей українська версія інтернет-енциклопедії піднялася на 14-е місце з 16-го серед 282 Вікіпедій світу. Зараз кількість статей на сайті перевищує 350 тис., з них 101 тис. нових статей створені в 2011 році.

Тим часом, число активних користувачів, які протягом місяця зробили хоча б одну правку статті, перевищила дві тисячі, що також є рекордом для української Вікіпедії.

Виконавчий директор громадської організації Вікімедіа Україна Юрій Пероганич зазначив, що ці результати стали можливі завдяки невтомній праці сотень добровольців, які наповнюють сайт, повідомляє Кореспондент.

Вікіпедія є некомерційним проектом, і редактори не отримують зарплати. Однак на пожертвування меценатів Вікімедіа України стимулює редакторів непрямим способом: організовує краєзнавчі експедиції, конференції для спілкування та обміну досвідом вікіпедистів, проводить конкурси з написання статей на певну тематику.