• Конфлікт між США та Іраном загострюється

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 4 січня 2012 року
У відповідь на нові економічні санкції щодо Ірану, які президент США Барак Обама підписав в останній день минулого року, Іран погрожує обмежити судноплавство в Перській затоці.

Конфлікт між США та Іраном загострюєтьсяУ Держдепартаменті США впевнені, що заходи з покарання іноземних фінансових інститутів, які ведуть бізнес з Центральним банком Ірану — Банком Марказі, змусять західні країни вибирати між купівлею нафти у ісламської республіки і забороною фінансових операцій з американськими банками, повідомляє MIGnews.com.

Влада Тегерана сприйняла введення таких санкцій як акт війни та відповіла різкими кроками, попередивши про закриття Ормузської протоки, через яку експортується 40% нафти, в тому числі 20% до Європи і в США. Ще 24 грудня 2011 року ісламське військове командування затіяло великомасштабні військово-морські навчання із запусканням ракет у районі Ормузської протоки. Напередодні Нового року, 31 грудня, Іран все ж на п'ять годин закрив цю стратегічно важливу протоку.

У той же час іранський головком Атаолла Салехі порадив усім ісламським державам і країнам регіону «спиратися на братський Іран, а не на США і Захід, відносини з якими позбавляють їх власної гідності, честі і фінансів».

Військовими навчаннями ісламська республіка хоче продемонструвати всьому світові, що вона є господарем Перської затоки і має в своєму розпорядженні «достатньо бойової потужності, щоб протистояти будь-якій загрозі», пише MIGnews.com з посиланням на слова Атаолла Салехі. Однак мало хто вірить, що Тегеран перекриє Ормузську протоку, оскільки це завдасть Ірану не тільки економічної і політичної, але і військової шкоди.

Вчора міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе також закликав країни Євросоюзу брати за приклад США: заморозити активи Банку Марказі і накласти ембарго на експорт іранського «чорного золота».

Після того, як Барак Обама підписав нові санкції проти Ірану, адміністрація Білого дому заявила, що США буде просувати реалізацію закону так, щоб не нашкодити світовій економіці: своєчасно і поетапно.
Підписатися:

Коментарі