ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна зменшить закупівлю російського газу

Велика Епоха
Київ планує в 2 рази зменшити закупівлю російського газу з січня, пояснюючи це високою ціною, яку національна економіка не витримає.

Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
Міністр палива та енергетики Юрій Бойко сказав, що наступного року країна планує закупити у Росії 27 млрд кубометрів газу замість 40 млрд у 2011 році.

«Ми попередили російських партнерів, що таку ціну на газ наша економіка не витримує, і ми будемо переходити на власні енергетичні ресурси», — сказав Бойко в інтерв'ю українському каналу, додаючи, що в якості заміни влада планує використовувати вугілля.

Українська влада заявляє про плани щодо скорочення обсягів споживання блакитного палива в той час, коли Київ не зміг переконати Москву переглянути газову угоду 2009 року, згідно з якою ціна на газ для України визначається щокварталу через зміну цін на мазут і газойль. У четвертому кварталі 2011 року ціна на газ становитиме близько $400 за 1000 кубометрів, а, за оцінками уряду, в першому кварталі наступного року — близько $485.

Тим часом, Україна загрожує Росії судом, якщо двом країнам не вдасться домовитися.

«Україна готова до розгляду нашого спору в міжнародному арбітражі, але ми розраховуємо на те, що якщо у відносинах між стратегічними партнерами не буде досягнуто взаєморозуміння, то тоді така можливість для нас залишається єдиною», — написав у четвер прем'єр Микола Азаров на своїй сторінці в Facebook.

Київ уже заявляв про наміри знизити споживання російського газу, проте росіяни нагадали, що в такому випадку, відповідно до контракту 2009 року, українцям доведеться виплачувати штраф у розмірі від 150 до 300% вартості невикупленого палива.

Сьогодні Україна веде переговори про створення газового консорціуму з Росією і Європою в надії модернізувати газотранспортну систему, а також усунути побоювання, викликані будівництвом газового проекту «Південний потік», по якому планується транспортування газу до Європи в обхід України.