ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Донецькі чорнобильці знову вийшли з протестом

Велика Епоха
Ліквідатори ЧАЕС із Донецької області після деякої перерви знову протестують біля будівлі управління Пенсійного фонду в Донецьку. Сьогодні тут зібралося близько 250 чоловік.

Вони прийшли до управління ПФУ без плакатів і гасел, але з вимогою до голови Донецької обласної ради Андрія Федорука скликати позачергову сесію за участю прем'єр-міністра Миколи Азарова, повідомляє Остров.
#img_gallery#
«Ми звертаємося до Андрія Федорука, найближчим часом організувати позачергову сесію облради і запросити сюди Азарова. Нехай він розповість, як визначав пенсії чорнобильцям Донецької області. Партія регіонів зароджувалася тут ― у Донецьку. Нехай Азаров приїжджає і пояснює людям... Наше завдання ― змусити владу служити своїм виборцям, і, в першу чергу, це стосується депутатів обласної ради», ― заявив представник ініціативної групи Володимир Деркач.

Присутні відзначали, що зараз їхня пенсія безпосередньо прив'язана до заробітної плати, яку вони отримували на момент чорнобильської катастрофи. Але, як відмітили активісти мітингу, Кабмін не врахував, що в той час солдати-строковики зарплату взагалі не отримували.

«Знову людині в рази скоротили пенсію! У переселенця була пенсія 5 тисяч, а тепер 900 гривень! У п'ять разів стала меншою. Хто вкрав? Героїв України треба озвучувати: украв Азаров!», ― зазначив Деркач.

Інший представник ініціативної групи чорнобильців Володимир Сумароков зазначив, що сьогодні вони ще раз зібрали людей, щоб ті сказали, хто і скільки отримав пенсії.

«Згідно з постановою №1210, багато хто повинен отримати максимальні пенсії, але тут я не бачу таких людей. Ми вже почали працювати з юристами і маємо намір звернутися до Європейського суду з прав людини. Я сподіваюся, що до кінця січня ми надішлемо всі рішення судів людей, які тут зібралися, і почекаємо результату. Я думаю, що ні Азаров, ні Конституційний суд України не скасують Декларацію про права людини та міжнародні закони», ― сказав він.

Зараз ліквідатори ЧАЕС із Донецької області проводять збір підписів бажаючих звернутися з позовом проти властей української держави до Європейського суду з прав людини.

Чорнобильці почали протести під управлінням Пенсійного фонду в Донецьку з середини листопада минулого року через різке зниження розмірів пенсій. 11 грудня 2011 року велика частина протестувальників вирішила призупинити акцію після переговорів з головою Донецької облдержадміністрації Андрієм Шишацьким. Натомість він гарантував їм повну виплату пенсій за листопад і грудень минулого року. Проте ця компенсація була виплачена не всім протестувальникам, а «за списком».