• Анжеліка Рудницька навчала зіркових дітей робити із соломи диво-ангела

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Четвер, 22 грудня 2011 року
Співачка та громадський діяч Анжеліка Рудницька 21 грудня підготувала до новорічних свят урок соломоплетіння для дітей українських зірок у культурно-освітньому центрі «Майстер Клас» у Києві. Дітлахи зі своїми батьками власноруч вчилися робити із соломи диво-ангела.

Анжеліка Рудницька. «Майстер Клас» у Києві. Фото: Оксана Позднякова/The Epoch Times Україна
«Майстер Клас» у Києві. Фото: Оксана Позднякова/The Epoch Times Україна

«Усі знають, що дім на Новий рік і Різдво повинен бути таким самим дивовижним, як і настрій. Саме це надихнуло нас робити такі хороші справи і ми розпочали з того, що навчимо дітей робити новорічні прикраси власноруч», — сказала Анжеліка Рудницька.

З першого разу опанувати тонкощі соломоплетіння вдавалося не всім.

«Я вже робила конячку із соломи, але зараз не можу зв'язати її між собою і мені складно», — розповіла про свої труднощі Олександра, донька Марічки Кормушкіної — редактора журналу «Мир семьи».

А ось Іван Гусін, син українського футболіста, вже не вперше робить ангела і зараз почуває себе більш упевненим за інших дітлахів. «Це не перший мій ангел, якого я роблю. Раніше я вже робив його, але не із соломи, а із кукурудзиння. Свого солом'яного диво-ангела я подарую мамі, або ж повішу на ялинку», — розповів Іван.

Азам мистецтва соломоплетіння зіркову малечу навчав народний майстер Олександр Квашук.

«Коли янгола роблять своїми руками, то це вже вважається оберегом, який можна також і на ялинку повісити», — розповів майстер.

Традиція створювання дитячих предметів із соломи прийшла з давнини, коли ще не було іграшок на полицях крамниць. Ляльки робили з усіх підручних матеріалів. Солома набула популярності через свою гнучкість і привабливий вигляд. З неї почали робити брилі, корзини, брязкальці, коників та різноманітні ляльки. Вважається, що пшеничне зерно символізує народження нового життя, а стеблина пов’язує енергію, необхідну для зародження цього життя, надаючи зернятку поживні речовини та вологу.

У минулому році Анжеліка Рудницька провела майстер-клас, на якому новорічні прикраси робили з кукурудзиння.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...