• Виставка авторської ляльки відкрилася в Севастополі

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    Понеділок, 19 вересня 2011 року
Виставка ляльок ручної роботи «В гостях у казки» відкрилася в Севастополі в «Будинку Москви». Понад 50 майстрів з країн СНД і західної Європи представили близько 200 лялькових персонажів у різних техніках.

На урочистому відкритті виставки 16 вересня автори розповіли про цікавий і напружений підготовчий період казкових проектів протягом року. Захоплюючий процес створення ляльок і лялькових експозицій захопив не тільки команди художників-лялькарів, а й їхні сім'ї: дітей, бабусь, друзів.

Композиції складалися на тему улюблених казок: «Аліса в країні чудес», російські народні, східні мотиви тощо.

«Хочеться закінчити ляльку швидше, щоб жила своїм життям. Особливо подобається завершальний етап: коли малюєш очі, лялька відразу оживає», — поділився таїнствами творення Ігор Мушка про хобі, яким захопився 10 місяців тому, випадково відвідавши виставку ляльок. За цей час він зробив близько 40 ляльок. За професією Ігор — водій, але майже весь вільний час присвячує лялькам. Йому і костюми доводиться шити і валянки валяти. «Всі вони з характером, шкода розлучатися. Але якщо моя лялька буде давати радість, це принесе мені задоволення. Я захоплювався багатьма речами, але поринув саме в це», — розповів єдиний автор-чоловік.

Діти та дорослі, чоловіки і жінки з однаковою захопленістю розглядали лялькові фантазії. Відвідувачі кілька годин ретельно розглядали казкових персонажів. На їхню думку, ляльки володіють магічною привабливістю та не відпускають глядачів.

Художниці, які представили свої роботи для виставки, відомі в колах любителів ляльок Росії, України, Європи, США. Вони проводять майстер-класи зі створення ляльок з полімерної глини, пластику, кераміки. Дивовижні за виразністю були і роботи початківців-лялькарок.

У програмі виставки, яка триватиме до 2 жовтня, передбачено проведення зустрічей з ляльковими майстрами, майстер-класи та дитячі читання.Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...