• США слідкуватиме за порушеннями Китаю у сфері торгівлі

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 12 січня 2012 року
Президент США Барак Обама створить нову урядову організацію, яка буде відслідковувати фактичні та потенційні порушення Китаю у сфері торгівлі та комерційної діяльності.
Барак ОбамаСпецгрупа буде організована при американському уряді напередодні президентських виборів і є частиною масштабних дій Білого дому з посилення зовнішньої політики щодо Пекіна, повідомляє журнал The Wall Street Journal.
Нова організація під назвою «Enforcement Task Force» («Спеціальна комісія з питань забезпечення правопорядку») офіційно буде працювати  над питаннями захисту торговельних інтересів США, і в самій назві організації не позначено прив'язку до Китаю. Однак джерела журналу WSJ, близькі до Білого дому, стверджують, що мотивом для створення комісії стали складні відносини з КНР.
До складу Enforcement Task Force увійдуть співробітники різних відомств та міністерств США, зокрема Міністерство торгівлі, Мінфін, Міненерго та торгові представники.
Перегляд відносин із Китаєм ведеться вже не один місяць. Продовжить цей процес міністр фінансів США Тімоті Гайтнер, який зараз перебуває з офіційним візитом у Пекіні.
Відносини з китайською стороною є важливою частиною у передвиборчій кампанії у кількох кандидатів в президенти від Республіканської партії, у тому числі й лідируючого з них ― Мітта Ромні, який прямо заявив, що Сполучені Штати повинні зробити жорсткішою політику в цьому напрямку.
У лютому в Вашингтоні очікують приїзду заступника голови КНР Сі Цзіньпіна. Адміністрація Білого Дому планує обговорити з китайським політичним діячем різні питання валютної та торгової політики Китаю. У центрі дискусій також буде розглянута тема захисту прав інтелектуальної власності американських виробників і забезпечення доступу китайських товарів на американський ринок.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...