• Опозиція М'янми вперше візьме участь у виборах

  • Андрій Волков | Велика Епоха
    Четвер, 5 січня 2012 року

Влада М'янми схвалила у четвер участь опозиційної партії, Національної ліги за демократію (НЛД), на прийдешніх додаткових парламентських виборах.

Лідер НЛД Аун Сан Су Чжи, яка близько двох десятиліть провела під домашнім арештом, поки не заявила про свою участь у квітневих виборах, однак її представник сказав, що Су Чжи планує балотуватися в депутати, повідомляє агентство Associated Press (АР).

У грудні минулого року, через 8 місяців після того, як у М'янмі (колишній Бірмі) сформувався умовно цивільний уряд, лідеру бірманської опозиції дозволили зареєструвати свою партію.

В результаті таких змін країну вперше за 50 років відвідали іноземні дипломати.

Минулого місяця держсекретар США Хіларі Клінтон нанесла візит до Бірми, що розглядалося як підтримка процесу реформування країни після того, як був скинутий режим військової хунти.

5 січня країну відвідав перший секретар міністерства закордонних справ Великобританії Вільям Хаг, щоб надихнути місцеву владу й надалі здійснювати реформи.

Він сказав, що звільнення кількох політичних в'язнів, налагодження діалогу з опозицією, поліпшення свободи преси і зміни в законодавстві є довгоочікуваними реформами в країні.

«Зокрема, ми сподіваємося побачити звільнення решти політичних ув'язнених, вільні і справедливі вибори, доступ гуманітарної допомоги до людей, що перебувають у зонах конфлікту, а також впевнені кроки до національного примирення», — сказав Хаг, якого цитує його прес-служба.

Незважаючи на політичні зміни, Бірма залишається авторитарною країною, де домінують колишні військові чиновники.

Очікується, що військові чиновники займуть близько 110 місць у нижній палаті парламенту, розрахованій на 440 місць, і 56 місць у верхній палаті, яка складається з 224 депутатів. З огляду на те, що провійськові партії зможуть окупувати близько 80% парламенту, малоймовірно, що баланс сил зміниться після виборів, повідомляє АР.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...