ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Умови утримання Тимошенко відповідають нормам - керівництво харківської колонії

Велика Епоха
Начальник харківської Качанівської виправної колонії заявив, що умови утримання екс-прем'єра України Юлії Тимошенко відповідають нормам.

Качановська жіноча виправна колонія № 54 у Харкові. Фото: Комментарии
Качановська жіноча виправна колонія № 54 у Харкові. Фото: Комментарии
Керівник колонії Іван Первушкін підтвердив, що за засудженою ведеться відеоспостереження, згідно зі ст. 7 і 102 Закону України. Тому в камерах постійно присутнє освітлення, повідомляє Укрінформ.

«Колонія оснащена більше ніж 80 відеокамерами для спостереження за статусними ув'язненими. Ми відповідаємо за безпеку всіх засуджених», ― сказав він у відповідь на скаргу захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка про незручності, через які екс-прем'єр не спить.

Захисник також зазначив, що його підзахисна не отримує ніякої медичної допомоги. На це глава центру ув'язнення заявив, що Тимошенко в перший же день перебування була оглянута лікарями та отримує всі необхідні ліки. «Вона встає з ліжка, вільно пересувається, приймає душ».

Також Іван Первушкін повідомив, що для роботи слідчих створені всі умови, щоб вони могли приїжджати з Києва до Харкова. Їхній кабінет розташований по сусідству з камерою Тимошенко. Кімната Сергія Власенко також поруч.

30 грудня 2011 року Юлія Тимошенко була перевезена з Київського СІЗО до Харкова, в Качанівську жіночу колонію №54. Зараз вона утримується в семимісцевій камері загальною площею 37,5 кв. м з роздільним санвузлом, душовою кабінкою, телевізором й іншою побутовою технікою. Зараз у камері екс-прем'єра перебуває тільки одна жінка. Як сказав Первушкін, шанувальники Тимошенко в новорічну ніч передали їй посилку з понад 100 найменувань товарів.