• Екс-президент Ємену отримав судовий імунітет

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 9 січня 2012 року

Перехідний уряд Ємену вчора схвалив законопроект, згідно з яким президент Алі Абдулла Салех, його родина й наближені отримають повну недоторканність від судового переслідування. Тепер документ повинен бути затверджений парламентом, повідомляє «Аль-Джазіра».

Згідно з текстом законопроекту, незважаючи на «можливі злочини» Салех і всі, хто з ним працював під час його президентства, включаючи цивільні та військові органи, а також органи безпеки, отримають юридичну недоторканність т а імунітет від судового переслідування на всій території республіки.

Документ був ухвалений, незважаючи на масові протести опозиції, яка вимагає судити главу держави і все його оточення за скоєні злочини. Опозиціонери вважають Салеха винним у корупції та жорсткому придушенню маніфестацій, в ході яких загинули й постраждали сотні людей.

Імунітет був наданий президенту в обмін на передачу влади тимчасовому уряду в особі віце-президента Абд Раббу Мансура Хадіва в рамках угоди, підписаної 23 листопада 2011 року в Саудівській Аравії. Тепер Салех повинен підписати документ про остаточну передачу влади після дострокових виборів 21 лютого 2012 року, як він обіцяв раніше.

Салех правил Єменом впродовж 33 років і під тиском міжнародного співтовариства був змушений піти у відставку, на фоні озброєних антиурядових виступів, що не припиняються з лютого минулого року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...