• В Ірані підірвано вченого-ядерника

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 11 січня 2012 року
В результаті теракту, що стався сьогодні в Ірані на півночі Тегерану, загинув учений-ядерник, професор Тегеранського технічного університету, який керував відділом у ядерному центрі зі збагачення урану в Натанзі провінції Ісфахан, повідомляє іранське агентство Fars.

В Ірані підірвано вченого-ядерникаІранський ядерник-дослідник 32-річний Мостафа Ахмаді Рошан загинув у той момент, коли сів за кермо автомобіля. Також були поранені двоє його родичів, які перебували поряд із ним. Пізніше очевидці події заявили, що бачили як на мотоциклі під'їхали двоє людей, і один із них прикріпив магнітний вибуховий пристрій до корпусу автомобіля.

Віце-губернатор Тегерану Сафар-Алі Баратлу поклав відповідальність за теракт на Ізраїль. «Метод замаху на дослідника такий же, як і раніше скоєні, які використовувалися для ліквідації іранських учених-ядерників. Це справа рук сіоністів», ― заявив він сьогодні в ефірі арабомовного телеканалу«Аль-Алям». Проте Ізраїль заперечує ці звинувачення.

В останні два роки в Іранській Республіці вбили кілька вчених, що працюють над розробкою ядерної програми. Два роки тому в цей же день був убитий 50-річний фізик-ядерник Масуд Алі Мохамад. Пізніше були скоєні замахи ще на двох дослідників, один із яких вижив.
Підписатися:

Коментарі