• Напередодні виборів в Індії поспішно накривають статуї слонів

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 11 січня 2012 року
Керівництво індійського штату Уттар-Прадеш поспішає приховати від очей пам'ятники прем'єр-міністрові цього штату Майаваті Кумарі та кам'яні статуї слонів ― символи її правлячої партії, щоб запобігти їхньому використанню як наочної агітації в період передвиборної гонки в асамблею штату.

Напередодні виборів в Індії поспішно накривають статуї слонів
Фото: STRDEL/AFP/Getty Images 

Головний міністр штату Уттар-Прадеш Майаваті Кумарі встановила в своєму регіоні багато великих кам'яних монументів слонів, а також собі самій. Хоча пам'ятники лідерам країни зазвичай зводять після смерті, але міністр вважає цю практику застарілою.

Тепер, відповідно до законодавства, під час передвиборної кампанії всі статуї повинні бути накриті тканиною, щоб приховати їх від очей виборців до кінця виборів, призначених на березень цього року. Також за правилами голосування, з урядових установ повинні бути прибрані всі портрети і календарі з фотографіями Майаваті Кумарі.

Згідно з розпорядженням керівників виборчої кампанії, всі монументи необхідно накрити до вечора 11 січня 2012 року. А їх у двох парках столиці штату налічується не мало: більше десятка статуй з образом прем'єра штату і 75 височенних кам'яних слонів. На дійство в хід пішли пластикові щити та сотні метрів матерії.

Вчора працівникам довелося чимало потрудитися, щоб обмотати тільки кілька кам'яних слонів у парку Амбедкара на околиці Нью-Делі, оскільки висота деяких із них перевищує 4,5 метра. Відповідальний за операцію навіть пожартував, що це завдання за масштабом не поступається самим слонам.

Так, минулої неділі, в одному з парків закінчилися щити, після чого працівникам довелося замовити 1,5 тисячі метрів додаткової огорожі.

Партія Майаваті Кумарі, як і деякі опозиційні партії, розкритикували рішення виборчкому і назвали його несправедливим і одностороннім, а також витратним і вельми нераціональним. У свою чергу голова комісії критики не приймає та висловлює подив із приводу їхньої реакції.

«Існує порядок, що забезпечує рівність для всіх учасників виборів, і ці правила повинні виконуватися. Оскільки статуї великі, вони дають перевагу одному з кандидатів», ― зазначив він.

Місцеві критики звинувачують Майаваті Кумарі в насадженні культу особи, а зведення таких дорогих статуй в одному з найбідніших штатів Індії, де зафіксовано найвищий рівень злочинності та найнижчий рівень розвитку охорони здоров'я в країні, вони вважають ганьбою для Майаваті. Прем’єр, у свою чергу, дорікає критиків у зговорі проти неї.

Зазначимо, Уттар-Прадеш вважається найбільш густонаселеним адміністративно-територіальним штатом світу. За даними 2011 року тут проживає близько 200 млн індійців.


Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...