ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Донецькій області уряд ліквідує тонни високотоксичних відходів

Велика Епоха
Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв розпорядився створити міжвідомчу комісію, з метою максимальної ліквідації впливу скупчення відходів Горлівського хімічного заводу, що роками зберігається тут, повідомляє donbass.ua.

Фото: donbass.ua
Фото: donbass.ua
Зараз на Горлівському хімічному заводі в незадовільному стані зберігається 2350 тонн високотоксичних відходів виробництва МНХБ. За територією підприємства поховані ще 11,9 тисяч тонн різних хімікатів.

«Це небезпечна речовина накопичувалася 22 роки, і ще 17 років не вирішували цю проблему. Торік Президент України Віктор Янукович розпорядився вивезти та утилізувати її», ― сказав Андрій Клюєв.

«На території Горлівського хімічного заводу стан могильників хімічних відходів і концентрація забруднюючих речовин у ґрунті і підземних водах може вийти на рівень надзвичайної ситуації», ― наголошується в повідомленні горлівської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Такий висновок експерти зробили 3 січня, після перевірки, проведеної в III—IV кварталі 2011 року геологічним підприємством «Донецькгеологія», повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу МНС України.

Раніше в місцевих ЗМІ повідомлялося, що на Горлівському хімпідприємстві може відбутися витік мононітрохлорбензолу, який зберігається в бочках і металевих цистернах на території заводу. Термін експлуатації цих ємностей давно минув (товщина стінок тари 10 мм, зараз через корозію вона зменшилася до 3―4 мм). У такому стані «кров'яна отрута», як його називають, може легко потрапити в ґрунтові води.

Мононітрохлорбензол ― суміш ізомерів, речовина другого класу небезпеки. Потрапляючи в організм людини через органи дихання і поверхню шкіри, вражає печінку, кістковий мозок, серце, окисляє гемоглобін в крові та викликає летальний кінець.