ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На виставці картин у Києві представили інший Китай

Велика Епоха
Маленька дівчинка, засмучена і з почуттям несправедливості, тримає в руках невелику дерев'яну коробку, всередині якої лежить прах її батьків. Звисаюча з плечей батьківська куртка залишається в неї єдиним теплим одягом для холодної зими.

Виставка
Виставка "Істина Доброта Терпіння"

Фото: Володимир Бородін / The Epoch Times Україна

Ця картина називається «Скорбота сироти». Заснована на реальних подіях, вона узагальнює образ страждань багатьох дітей у сучасному Китаї, які опинилися в подібній ситуації, йдеться в описі до полотна. Побачити творіння можна на міжнародній виставці художніх робіт «Істина Доброта Терпіння», яка відкрилася в Києві.

«Незліченна кількість дітей бачила, як їхніх батьків вивозили тільки з причини їхніх переконань. Батьків тисяч таких дітей убивають у цей час», — зазначено в описі.

Ця картина справила дуже сильне враження на Антона Сазонова, власника однієї з київських галерей, який назвав роботу «потужною», маючи на увазі її ідею.

Багато дітей у Китаї зазнають дискримінації з боку вчителів і однокласників за те, що вони або їхні батьки займаються духовною практикою Фалунь Дафа (також відома як Фалуньгун). Філософське вчення цієї практики засноване на принципах істина, доброта і терпіння, а також включає комплекс енергетичних вправ.

Виставка
Виставка "Істина Доброта Терпіння"

Фото: Володимир Бородін / The Epoch Times Україна

З 1999 року послідовники Фалуньгун зазнають незаконного переслідування в КНР, яке ініціював колишній лідер компартії Цзян Цземінь, побачивши в її великій популярності загрозу для своєї влади.

Деякі картини відображають досвід своїх авторів — митців із США, Канади, Японії і Тайваню, які також стали жертвами жорстокого переслідування в Китаї за їхні духовні переконання.

Між тим, більшість картин, виконаних олією на полотні в стилі традиційного реалізму, свідчать про пошуки справжнього призначення людського життя, про витоки добра і зла.

Сазонов сказав, що в картинах йому сподобався символізм, який співзвучний із його світоглядом та внутрішнім світом.

«Відмінна, чудова виставка і просто здорово, коли проводяться тематичні заходи, присвячені по-справжньому культурним і духовним цінностям», — каже він.

«Я, звичайно, дуже радий, що люди борються за свою незалежність, за своє право... право вибору. Я вважаю, що виставка дуже актуальна. Емоції переповнюють», — зазначає Сазонов.

Олександр Бригинець, голова комісії з питань культури і туризму Київської міськради, зазначає, що автори картин добре зобразили свій мирний протест диктаторам, які використовують репресії для придушення прав людини на духовне вдосконалювання.

«Я розглядаю цю виставку не як виставку, яка дає можливість зрозуміти, що відбувається в сучасному Китаї..., а виставку, яка змушує кожного з нас замислитися над людськими цінностями: що є важливим... що є найважливішим», — каже Бригинець.

У Києві виставку «Істина Доброта Терпіння» представляють вдруге. З 2009 року вона відвідала Вінницю, Дніпропетровськ і Одесу. Крім України, ця виставка також проходить у країнах Азії, Європи, Північної і Південної Америки.

Картини демонструються в одній із міських галерей, що розташована на вулиці Грушевського, 9. Вона працюватиме до 19 січня.