• Іран запустив підземний комплекс зі збагачення урану

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 10 січня 2012 року
Іран приступив до роботи зі збагачення урану в надійно укріпленому підземному комплексі Фордо. Про це вчора заявило Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), повідомляє Бі-бі-сі
Комплекс Фордо розташований у гірському районі на півночі країни неподалік від міста Ком і охороняється батареєю протиповітряної оборони. Про існування підземного бункера було відомо ще у вересні 2009 року.
Прес-секретар МАГАТЕ Гілл Тюдор поінформувала громадськість, що Іран почав дії зі збагачення урану до 20%, і що всі ці роботи будуть перебувати під наглядом їхнього агентства.
Хоча Іран наполягає, що збагачений уран потрібен їм для отримання ізотопів, які використовуються в медицині при лікуванні онкологічних захворювань, але окремі західні аналітики вважають, що на 20% збагачений уран — це перший крок до отримання військового урану.
Прес-секретар держдепартаменту США Вікторія Нуланд заявила, що подібний рівень збагачення ядерного елемента призведе до подальшого загострення конфлікту, оскільки іранська сторона порушує встановлену раніше домовленість.
У свою чергу духовний іранський лідер аятолла Алі Хаменеї сказав у понеділок у національному телеефірі: «Наша Республіка побудована на принципах Ісламу. Вона точно знає, що робить, і буде дотримуватися свого курсу стільки, скільки цього потрібно».
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...