ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Іран запустив підземний комплекс зі збагачення урану

Велика Епоха
Іран приступив до роботи зі збагачення урану в надійно укріпленому підземному комплексі Фордо. Про це вчора заявило Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), повідомляє Бі-бі-сі.

Фото: IIPA via Getty Images
Фото: IIPA via Getty Images
Комплекс Фордо розташований у гірському районі на півночі країни неподалік від міста Ком і охороняється батареєю протиповітряної оборони. Про існування підземного бункера було відомо ще у вересні 2009 року.

Прес-секретар МАГАТЕ Гілл Тюдор поінформувала громадськість, що Іран почав дії зі збагачення урану до 20%, і що всі ці роботи будуть перебувати під наглядом їхнього агентства.

Хоча Іран наполягає, що збагачений уран потрібен їм для отримання ізотопів, які використовуються в медицині при лікуванні онкологічних захворювань, але окремі західні аналітики вважають, що на 20% збагачений уран — це перший крок до отримання військового урану.

Прес-секретар держдепартаменту США Вікторія Нуланд заявила, що подібний рівень збагачення ядерного елемента призведе до подальшого загострення конфлікту, оскільки іранська сторона порушує встановлену раніше домовленість.

У свою чергу духовний іранський лідер аятолла Алі Хаменеї сказав у понеділок у національному телеефірі: «Наша Республіка побудована на принципах Ісламу. Вона точно знає, що робить, і буде дотримуватися свого курсу стільки, скільки цього потрібно».