ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Андерсу Брейвіку дозволили зустрічі і спілкування з журналістами

Велика Епоха
Норвежець Андерс Брейвік, від чиїх рук загинули 77 осіб у липні минулого року, з завтрашнього дня отримає доступ до кореспонденції та під контролем поліції зможе приймати відвідувачів і давати інтерв'ю журналістам, повідомляють норвезькі ЗМІ.

Малюнок підозрюваного в тероризмі Андерса Берінга Брейвіка під час слухання в суді Осло 14 листопада 2011. Фото: Arne Roar Lund/Getty Images
Малюнок підозрюваного в тероризмі Андерса Берінга Брейвіка під час слухання в суді Осло 14 листопада 2011. Фото: Arne Roar Lund/Getty Images
Як розповів адвокат обвинуваченого Турдом Йорден газеті Aftenposten, вже сотні людей звернулися до захисників Брейвіка і безпосередньо у в'язницю із запитом про зустріч з терористом. Самому Брейвіку прийшла величезна кількість листів, частина з яких від тих, хто поділяє його погляди, частина послань повні ненависті та ще невелика частина ― релігійного характеру, повідомив адвокат. Серед бажаючих зустрітися з «лицарем-тамплієром», є як його знайомі, так місцеві й зарубіжні ЗМІ, і ті, хто хоче зустрічі з ним з різних причин.

До майбутніх відвідин Брейвік налаштований позитивно, відзначає адвокат, однак тих, з ким він особисто не знайомий, просить пояснити причину для зустрічі.

«Ми отримали запити з різних куточків світу. Андерс Брейвік висловив бажання, в першу чергу, зустрітися з журналістами з Великобританії, Німеччини і Франції», ― зазначив Турдом Йорден і додав, що його клієнт хоче спілкуватися також з блогерами консервативних поглядів і попросив публікувати свої інтерв'ю без цензури та редагування.

Генеральний секретар асоціації норвезької преси Пер Едгар Коккволд закликав журналістів до суду відмовитися від інтерв'ю з терористом. «Треба бути морально сліпими або ідіотами, щоб не розуміти, яким ударом ці інтерв'ю виявляться для родичів загиблих», ― сказав він.

Спочатку січня комісія експертів-психіатрів визнала Брейвіка «цілком нормальним» і відхилила попереднє ув'язнення психіатрів про його неосудність, в результаті чого вбивцю могли визнати божевільним, і він міг уникнути покарання. Зараз Брейвік міститься у в'язниці Іла, в блоці для особливо небезпечних злочинців. Тутешні арештанти мають право на одне побачення на тиждень. Судовий же процес по його справі розпочнеться 16 квітня 2012 року.

Нагадаємо, Андерс Брейвік скоїв подвійний теракт у Норвегії 22 липня 2011 року. Спочатку він підірвав канцелярію прем'єр-міністра біля комплексу урядових будівель в центрі Осло. В результаті загинули 8 осіб. Через кілька годин, недалеко від столиці Норвегії, він відкрив стрілянину по молоді у таборі правлячої Норвезької робочої партії на острові Утоя. Тут жертвами його теракту стали ще 69 осіб. За даними поліції, норвезький стрілок діяв сам і самостійно спланував цей злочин.