ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ООН розпочне в Південному Судані масштабну гуманітарну місію

Велика Епоха
Агентство ООН 10 січня оголосило початок масштабної гуманітарної місії в Південному Судані — державі, яка нещодавно відокремилася від Північного Судану. Місія ООН має намір залагодити міжетнічні конфлікти в країні, в результаті яких десятки тисяч людей стали біженцями.

Організація Об'єднаних Націй планує забезпечити нужденних громадян молодої держави гуманітарною допомогою — продовольством, медикаментами і тимчасовим житлом.

«Ми проведемо одну з найбільш комплексних і дорогих рятувальних операцій із часу підписання мирного договору [між Північним і Південним Суданом] у 2005 році, — заявила Ліза Гранде, глава гуманітарної місії ООН у Південному Судані. — Наша основна мета — врятувати якомога більшу кількість життів».

Кілька днів тому близько 6 тис. жителів племені нуер напали на місто, що розташоване на кордоні з Суданом. У понеділок під час конфлікту між двома ворогуючими племенами — мурле і нуер — загинуло, принаймні, 24 людини. Близько 60 тис. рятуються від насильства втечею, повідомляє NTD.

Як заявив Антоніо Гутеррес, Верховний комісар ООН у справах біженців, до цього числа людей додаються ще сотні тисяч чоловік, які досі повертаються в Південний Судан після того, як сім років тому Північ і Південь уклали мир, припинивши громадянську війну. Систематичне і гідне повернення додому Гутеррес вважає «ще одним великим гуманітарним питанням».

Лихом для південних суданців також стала діяльність угандійського повстанського угрупування «Господня армія опору». Її члени вбивають, викрадають і калічать людей.

«Внаслідок різних конфліктів, діяльності Господньої армії опору на південному заході країни є ще, напевно, 300 тисяч людей, змушених переміщатися по Південному Судану», — додає Верховний комісар ООН у справах біженців.

Південний Судан проголошений незалежною державою в липні минулого року, після відокремлення від північної частини Судану. Договір про розділення підписаний ще в 2005 році, що поклало кінець затяжній громадянській війні, що забрала життя близько 2 мільйонів чоловік.

Нині уряд Південного Судану вживає заходів, щоб впоратися з повсюдним насильством у країні і гуманітарним лихом.