ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Будь-які маніпуляції з ГТС призведуть до її передання Газпрому - Кириленко

Велика Епоха
На думку народного депутата України В'ячеслава Кириленка, будь-які операції з українською газотранспортною системою призведуть до її відчуження, і після підписання угоди з Газпромом країні загрожує «повне закабалення» економіки.

Фото: SERGEI SUPINSKY/Getty Images
Фото: SERGEI SUPINSKY/Getty Images
Про це лідер партії «За Україну» заявив під час виступу у Верховній Раді України, повідомляє офіційний портал партії.

«Суєта навколо газотранспортної системи ― це ще один крок назад України від Європи. У зв'язку з тим, що Газпром не визнає Договір про енергетичне співтовариство, прозорість газового ринку, вільний доступ до ресурсів й інших визнаних речей, після підписання угоди з ним почнеться остаточне закабалення української економіки, яка, врешті-решт, може призвести до втрати Україною політичного суверенітету», ― підкреслив він.

За його словами, наступними кроками, після передачі Нафтогазу Росії, буде вступ України до Митного союзу, в ЄврАзЕС, в Єдиний економічний простір та інші структури, придумані Кремлем, щоб позбавити Україну суверенної економіки і керувати всім, що приносить гроші українському народу.

«Мене глибоко вразив восьмий пункт пояснювальної записки до документу про здачу української ГТС, який говорить: «Законопроект не потребує проведення консультацій із громадськістю». Тобто наша влада домовляється в Москві про те, як здати трубу і нам у пояснювальній записці пишуть, що ця їхня діяльність не потребує втручання з боку громадськості. Звичайно, це тому, що та сама громадськість вже висловилася «проти», як і переважна більшість експертів і депутатів першого скликання. Звідси висновок: влада хоче за безцінь продати ГТС, а гроші покласти собі в кишеню», ― переконаний народний депутат.

Раніше провідний експерт енергетичних програм Центру ім. А. Разумкова Володимир Омельченко, який уже 15 років вивчає проблеми енергетики, попередив, що Газпром до української ГТС допускати не можна. «Будь-які звернення до РФ із позиції прохача ― це марна трата часу, тому що Москву не цікавлять українські інтереси і проблеми. У них свої цілі ― за мінімальну ціну отримати наші ресурси. Але миритися з нинішнім контрактом, безумовно, не можна. Протистояння необхідно перевести у правове поле ― подати позов до Стокгольмського арбітражного суду про перегляд умов газових поставок, на підставі того, що помінялася економічна кон'юнктура», ― вважає він.