ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Газпром не має наміру знижувати обсяги забору газу Україною

Велика Епоха
Визначений контрактом об’єм закупівель 52 млрд кубометрів газу Україною на 2012 рік не може бути знижений до 27 млрд кубометрів, заявив офіційний представник Газпрому Сергій Купріянов.

Фото: Jeff J Mitchell/Getty Images
Фото: Jeff J Mitchell/Getty Images
За його словами, час для полеміки про контрактні кількості цього року українська сторона упустила, а зміна річних об’ємів не може перевищувати 20% в рамках контракту. Тому зниження до 27 млрд кубометрів неможливе, повідомляє ИТАР-ТАСС.

«Нафтогаз Україна» в свою чергу заявляє, що своєчасно і відповідно до умов контракту повідомив «Газпром» про свій намір знизити об’єм забору природного газу. Ще 20 травня 2011 року українська компанія направила листа Міллеру з пропозицією узгодити в 2012 році новий об’єм забору природного газу Україною, розміром 33,75 млрд кубометрів.

Однак Сергій Купріянов учора наголосив: «Умови поставки російського газу в Україну не можуть змінюватися якими б то не було листами в односторонньому порядку. Це визначається тільки діючим контрактом. Будь-які зміни в договорі можуть бути здійснені не раніше, ніж за 6 місяців до початку наступного року поставки. Ніяких документів з цього питання у минулому році Газпромом не підписувалося».

У середу цю ж тему обговорили президент РФ Дмитро Медведєв і глава «Газпрому» Олексій Міллер. Останній був стурбований заявами Києва, оскільки, як він вважає, вони були зроблені «в односторонньому порядку». Медведєв же зазначив, що Росія має намір вирішити питання «недобору російського газу в цивілізованому порядку».